Siamo katės supažindinimas su kita kate

Siamo katės supažindinimas su kita kate

Siamo katės yra seniausia ir žinomiausia kačių veislė visame pasaulyje. Šios katės pasižymi meilumu, žaismingumu ir meilumu. Jos nesunkiai prisitaiko prie šeimininko ir greitai prisiriša. Tiesą sakant, Siamo katės pasižymi ”šunišku” prieraišumu prie žmogaus.

Tačiau kai reikia supažindinti Siamo katę su kita kate, viskas gali būti šiek tiek sudėtinga. Reikia būti atsargiems ir neskubėti, kad nė viena katė nebūtų priblokšta. Reikia atkreipti dėmesį į tris etapus – atskyrimą, vizualinį kontaktą ir visišką kontaktą.

Šiame straipsnyje sužinosite, kaip supažindinti Siamo katę su kita kate, kad abi gerai priprastų ir nesipyktų tarpusavyje.

Kokia yra Siamo katė?

What is a Siamese cat like?

Siamo katė niekuo nesiskiria nuo kitų paprastų kačių. Tačiau tai viena seniausių kačių veislių, kilusių iš Tailando. Kadaise Siamo katės buvo laikomos karališkomis.

Šios katės yra žinomos kaip katės, kurioms reikia draugijos, kitaip jos tampa vienišos. Jos pasižymi bendraujančiu charakteriu ir gali atrodyti, kad siekia dėmesio. Kadangi jos mėgsta bendrauti, visada rasite jas bandančias ieškoti naujų būdų, kaip būti prieraišios savo šeimininkams. Jei daug valandų praleidžiate darbe, Siamo katės geriau nelaikyti, nes ji labai kentės būdama viena namuose.

Tai gali nustebinti – nors kai kurios katės mėgsta turėti savo erdvę ir mėgsta užsiimti savais reikalais be nuolatinio žmogaus buvimo, Siamo katės yra kitokios. Tiesą sakant, jos trukdys ir reikalaus nuolatinio dėmesio iš žmonių, kurie su jomis praleidžia daugiausia laiko.

Siamo katės yra unikalios asmenybės. Jos labai skiriasi nuo kitų kačių veislių, ypač bendraudamos su žmonėmis. Jos gali būti labai reiklios ir reiklios. Pirmą kartą šeimininkaujantiems šeimininkams būtų sunku prisitaikyti prie siamo kačių prigimties. Siamo katės taip pat yra labai sukalbamos – visą dieną jos vokalu nuolat bendrauja su šeimininkais. Gerai, kad jų dėmesį išblaškyti padeda galvosūkiai ir žaislai.

Be nuolatinio meilės poreikio, šios katės yra labai protingos. Jos labai greitai išmoksta naujų įgūdžių ir mėgsta išbandyti naujus dalykus. Dėl jų intelekto lengviau bendrauti su kitomis katėmis.

Siamo katės supažindinimas su kita kate – dozė

Introducing a Siamese cat to another cat- The dos

1. Siamo katės supažindinimas su kita kate. Turėkite omenyje savo katės asmenybę

Ankstesnėje straipsnio dalyje buvo aprašyta Siamo katės asmenybė. Tačiau tai nereiškia, kad visos Siamo katės bus tokios pat asmenybės

Svarbu išsiaiškinti, kokia yra jūsų katė. Turite suprasti, kada jūsų katė mėgsta būti palikta viena. Jei jūsų katė niekada nebuvo supažindinta su kitomis katėmis ir paprastai visą laiką praleidžia namuose, jums gali būti sunku supažindinti Siamo katę su kita kate. Todėl labai svarbu suprasti savo katės asmenybę ir elgesio ypatumus.

Taip pat svarbu suprasti dviejų kačių amžiaus skirtumą. Pavyzdžiui, kačiukai visada būna hiperaktyvesni ir aktyvesni nei vyresnės katės. Laikant abu viename kambaryje, vyresnė katė gali jaustis sudirgusi, nes gali neatitikti jaunesnės katės energijos lygio. Vietoj to galite leisti vyresnei katei stebėti mažojo žaidimą ir pamažu leisti jam susidomėti.

2. Leiskite abiem katėms užuosti viena kitą

Kvapo pojūtis yra labai svarbus, ypač gyvūnams. Taip jie sprendžia, ar patinka vienas kitam ir ar jaučiasi saugūs

Supažindindami Siamo katę su kita kate, neskubėkite. Pradėkite nuo to, kad leiskite vienai iš jų miegoti kitos kambaryje. Taip jos pripras prie viena kitos kvapo. Tačiau nepamirškite, kad priversti juos pakeisti kambarį vienai dienai nieko gero neduos. Gali tekti tai tęsti kelias savaites, kol jie priims vienas kito buvimą namuose.

3. Skatinkite abi kates žiūrėti viena į kitą

Jei abi katės blogai reaguoja viena į kitą ir pradeda turėti teritorijos problemų, nesijaudinkite. Galite pradėti nuo to, kad leisite joms žiūrėti viena į kitą pro kūdikių vartus

Viskas, ką turite padaryti, tai užtikrinti, kad vartai staiga neatsidarytų. Leiskite abiem katėms pažvelgti viena į kitą ir pamažu suprasti viena kitą. Kai jos bus pasiruošusios ir žinos, kaip viena į kitą žiūri, pradėkite lėtai atidarinėti vartelius. Nespauskite jų viena kitos prievarta. Vietoj to suteikite joms laiko ir erdvės pačioms bendrauti viena su kita. Svarbu juos supažindinti prieš tai.”

Siamo katės supažindinimas su kita kate – ko nedaryti

Introducing a Siamese Cat to Another Cat

1. Siamo katės supažindinimas su kita kate. Neverskite jų skubinti proceso

Supažindinant Siamo katę su kita kate, svarbiausia prisiminti, kad nereikia skubėti. Visą laiką turite būti kantrūs, kitaip jūsų katės gali visą gyvenimą nekęsti viena kitos. Supažindinimo procesas yra labai svarbus. Kai kurios katės susigyvena iš karto, o kai kurioms gali prireikti net kelių mėnesių, kad gerai jaustųsi viena su kita.

Jei pastebėsite, kad katės tarpusavyje barasi, nenusiminkite. Tai, kaip katė reaguoja į kitą katę, priklauso nuo jos elgesio ir asmenybės. Nors abiem katėms gali prireikti šiek tiek laiko prisitaikyti vienai prie kitos, tačiau kai jos prisitaikys, niekas, ką padarysite, negalės jų išardyti. Nepamirškite mylėti abiejų kačių vienodai, kad kita nesijaustų atstumta.

2. Nepalikite jų vienų

Palikti kates be priežiūros, ypač dvi svetimas kates, yra blogiausia, ką galite padaryti. Nors svarbu leisti abiem katėms bendrauti ir pažinti vienai kitą, tačiau tai visada reikia daryti jums prižiūrint

Nors į riaugėjimą ir atsitiktinį šnypštimą nereikia kreipti per daug dėmesio, neleiskite vienai katei fiziškai pulti kitos. Jei taip atsitiktų, nedelsdami įsikiškite ir pasirūpinkite, kad katės daugiau nebesiveltų į muštynes. Privalote būti šalia ir sustabdyti bet kokią prasidėjusią kovą; priešingu atveju katės gali įprasti tai daryti. Kai pastebėsite, kad katės viena su kita elgiasi gražiai, duokite joms šiek tiek meilės ir skanėstą. Visada katėms sakykite padrąsinančius žodžius, kad parodytumėte, kaip joms sekasi.

3. Nereikia iš karto manyti, kad abi katės sutars

Nors pozityvumas nėra nieko blogo, jokiu būdu negalima manyti, kad jūsų Siamo katė iš karto priims kitą katę. Net jei Siamo katė itin meiliai elgiasi su jumis ir visais kitais žmonėmis, atminkite, kad katės skirtingai reaguoja į kitus gyvūnus

Siamo katės supažindinimo su kita kate procesas turi būti lėtas. Pirmiausia laikykite jas atskirai. Paskui leiskite joms užmegzti vizualinį kontaktą. Pačioje pabaigoje, kai abi katės gerai jaučia viena kitos kvapą ir išvaizdą, leiskite joms fiziškai bendrauti tarpusavyje.

Jei pastebėsite, kad jūsų katės mušasi dažniau nei įprastai arba kad viena katė valdo kitą, neleiskite tam praeiti. Toks elgesys yra nepateisinamas ir neturėtų būti skatinamas. Sudrausminkite tą katę, kuri elgiasi netinkamai, ir būtinai apdovanokite savo kates kiekvieną kartą, kai jos elgiasi gerai.

Išvada

Nors jums gali pasirodyti, kad turėti dvi kates yra smagu, tai taip pat yra didelė atsakomybė. Turite būtinai prižiūrėti visą Siamo katės supažindinimo su kita kate procesą, kad abi katės gerai jaustųsi viena prie kitos.

Jei viena iš kačių kuriam laikui išvyksta atostogauti su kitu šeimos nariu arba trumpam pas draugą, visą šį procesą reikia pakartoti. Katės paprastai pamiršta viena kitą ir jas reikės supažindinti iš naujo, ypač jei norite išvengti konfliktų. Juk priimdamos sprendimus jos pasikliauja kvapo galia. Grįžusios į namus jos gali pastebėti, kad viskas kvepia kitaip

Tačiau nesijaudinkite; patikiname, kad pamažu iš naujo supažindinus abi kates, jos prisimins kai kuriuos gerus laikus. Netrukus jos galės žaisti viena su kita ir vėl bus geriausios draugės kaip anksčiau!