Siamo katės ir Tonkinezijos katės: Purrtalk.com – Naudinga informacija apie kates: Tonkės ir Tonkėnės: žinokite skirtumus šiame išsamiame vadove

Siamo katės ir Tonkinezijos katės: Purrtalk.com – Naudinga informacija apie kates: Tonkės ir Tonkėnės: žinokite skirtumus šiame išsamiame vadove

Siamo ir Tonkinezijos katės daug kuo panašios, todėl jas galima supainioti vien pagal išvaizdą. Tačiau, kai pradėsite atidžiai stebėti, galite pradėti pastebėti jų skirtumus. Kiekviena kačių veislė pasižymi savitomis ir drąsiomis asmenybėmis, kurios yra neabejotinai unikalios. Jei planuojate įsivaikinti vieną iš šių kačių, geriausia iš anksto atlikti tyrimą, kad galėtumėte tinkamai pasirūpinti savo augintiniu, kai tik jis pateks į naujus namus. Taigi šiame straipsnyje pateikiame išsamų vadovą apie Siamo ir Tonkinezijos kates, kad žinotumėte, kuo šios dvi veislės skiriasi.

Faktai apie Siamo ir Tonkinezijos kates

Prieš gilindamiesi į šių dviejų kačių veislių skirtumus, turėtumėte aiškiai žinoti keletą pagrindinių faktų apie šias kates. Taip galėsite veiksmingai nustatyti, ar viena iš veislių jums tinka, ar ne. Įsigyjant augintinį būtina priimti informacija pagrįstą sprendimą, nes tai užtikrina, kad sugebėsite juo pasirūpinti ir kad jūsų augintinis bus laimingas naujuose namuose.

Faktai apie Tonkineso kates

Tonkineso katės nėra savaime suprantama veislė. Jos yra Siamo ir Birmos kačių kryžminimo produktas. Todėl jos atrodo gana panašios į Siamo kates. Tiesą sakant, jos taip pat būna 4 kailio spalvų kategorijų: mėlynos, natūralios, platinos ir šampano. Be to, jos turi po tris subkategorijas. Subkategorijos yra pagrįstos kontrasto lygiais. Taigi, yra šios spalvos:

 • Mažo kontrasto (vientisas raštas)
 • Vidutinio kontrasto (menkinis raštas)
 • Didelio kontrasto (taškinis raštas)

Šios katės taip pat kilusios iš Tailando, kaip ir Siamo katės. Be to, jos taip pat paveldėjo kai kurias žaismingas ir gyvybingas savo tėvų veislių savybes.

Atsižvelgdami į tai, pateikiame keletą trumpų faktų apie Tonkineso (arba Tonk) kates:

 • Gyvenimo trukmė: nuo 10 iki 15 metų
 • Vidutinis svoris (suaugusio žmogaus): nuo 10 iki 14 kilogramų
 • Vidutinis ilgis (suaugusio žmogaus): nuo 12 iki 15 colių
 • Savybės: Draugiški, žaismingi, meilūs, aktyvūs
 • Reikalavimai šukuosenai: Kartą per savaitę (kai kuriais atvejais du kartus per savaitę)
 • Draugiškos su šunimis: Taip

Faktai apie Siamo kates

Siamo katės yra vienos iš labiausiai pripažintų ir seniausių kačių pasaulyje. Šiuo metu tai 5-oji populiariausia kačių veislė JAV. Jei matėte Siamo katę, turbūt pastebėjote, kad jos taškai tamsūs, o likusi kūno dalis šviesi. Taškus sudaro letenos, veido kaukė, ausys ir uodega – iš esmės visos jos kūno galūnės.

Pasak Kačių gerbėjų asociacijos (CFA), yra tik 4 Siamo kačių spalvos. Tai:

 1. Antspaudų taškas
 2. Mėlynas taškas
 3. Žydras taškas
 4. Šokoladinis taškas

Štai keletas trumpų faktų apie Siamo kates:

 • Gyvenimo trukmė: nuo 10 iki 15 metų
 • Vidutinis svoris (suaugusios): nuo 6 iki 14 kilogramų
 • Vidutinis ilgis (suaugusios): nuo 11 iki 14 colių
 • Savybės: Kalbūs, žaismingi, reiklūs, ištikimi
 • Reikalavimai šukuosenai: Siamo katės ir Tonkineso katės

  Dabar, kai paaiškėjo kai kurie faktai apie šias kates, laikas aptarti Siamo ir Tonkineso kačių skirtumus, susijusius su jų asmenybės bruožais ir kitais veiksniais.

  Toliau pateikiame keletą šių dviejų tipų kačių bruožų palyginimų:

  Draugiškumas

  Tonkinės katės yra viena draugiškiausių kačių veislių. Jos mėgsta žmogaus draugiją ir greičiausiai seks paskui jus visur, kur tik eisite. Dar daugiau, kai jos bendrauja su jumis, jų elgsenoje galima pastebėti akivaizdų džiaugsmą. Taigi, su Tonk veislės katėmis lengva užmegzti tvirtą ryšį su savo augintiniu. Be to, Tonk katės puikiai sutaria su vaikais ir kitomis katėmis – tai būdinga daugeliui kačių tėvų

  Jei namuose turite vaikų ir kačių, visada geriausia stebėti jų tarpusavio bendravimą. Vaikai gali nežinoti, kaip tinkamai elgtis su katėmis, ir galiausiai gali sužeisti jūsų augintinį. Taigi stenkitės mokyti vaikus, kaip rūpintis savo augintiniais, ir kartu prižiūrėkite kiekvieną žaidimų seansą. Tonkės katės taip pat linkusios elgtis draugiškai ir patogiai su svečiais. Taigi, galite pastebėti, kad jūsų katė glaustosi prie svečių.”

  Siamo katės taip pat yra draugiškos katės. Jos sekioja paskui jus ir palaiko jums kompaniją. Tačiau jos nėra tokios draugiškos kaip Tonksai. Taigi, jos gali nelabai gerai sugyventi su kitomis jūsų namuose esančiomis katėmis. Tai, žinoma, kiekvienu atveju skirsis, tačiau į tai verta atkreipti dėmesį. Be to, Siamo kačių draugiškumas paprastai būdingas tik pažįstamiems žmonėms ir naminiams gyvūnams. Jos mažai bendrauja su naujais veidais.

  Kalbumas

  Jei kada nors skaitėte apie Siamo kačių asmenybės bruožus, turėjote sužinoti, kad ši veislė garsėja ypatingu kalbumu. Todėl galite tikėtis, kad jūsų Siamo katė bandys su jumis kalbėtis. Kalbėjimas (arba miauksėjimas) yra jų būdas išreikšti savo prieraišumą. Be to, jos taip pat tikisi atsako iš jūsų, todėl turėsite būti atidūs jos pokalbiams. Jei norite kompaniono, Siamo katė – puikus pasirinkimas.

  Kita vertus, Tonkinezijos katės yra daug klusnesnės. Jos yra gerokai tylesnės už Siamo kates, o tai puikiai tinka augintinių šeimininkams, kurie nenori, kad jų katės nuolat priekabiautų prie jų balsu. Taigi, jei namuose norite tylos, Tonkinezų katės gali būti geresnis pasirinkimas nei Siamo katės.

  Sveikata

  Paprastai Tonkinezų katės yra tvirtesnės sveikatos požiūriu. Jos yra linkusios sirgti labai genetinėmis ligomis ir paprastai yra sveikesnės už kitas veislines kates. Tai taip pat reiškia, kad rūpintis šios veislės katėmis bus lengviau, ypač naujiems kačių šeimininkams. Vis dėlto Tonk katės gali sirgti virškinimo trakto ligomis, astma ir kt. Todėl dažnai lankykitės pas veterinarijos gydytoją, kad įsitikintumėte, jog jūsų katytė yra sveika

  Tačiau Siamo katės yra labiau linkusios sirgti įvairiomis ligomis. Viena iš labiausiai paplitusių rūšių yra dantenų ir burnos ligos. Be to, Siamo katės linkusios sirgti virškinimo trakto sutrikimais, kepenų ligomis, širdies ligomis, astma, inkstų ligomis ir kt. Todėl turite reguliariai lankytis pas veterinarijos gydytoją ir stebėti savo katės sveikatą.

  Kai kurie Siamo ir Tonkinezijos kačių panašumai

  Vadovas apie Siamo ir Tonkinezijos kates būtų neišsamus, jei neaptartume ir kai kurių šių dviejų veislių kačių panašumų.

  Aktyvios ir žaismingos katės

  Tiek Siamo, tiek Tonkinezijos katės yra žaismingos katės. Tai protingi padarai, mėgstantys bendrauti ir žaisti su žmonėmis ir kitomis katėmis. Šios katės turi daug energijos ir paprastai klajoja ir tyrinėja aplinką, priartėja prie jūsų namų ir šokinėja ant pakeltų daiktų. Neturėtumėte svarstyti galimybės įsigyti kurią nors iš šių kačių, jei ieškote ramios katės

  Be to, dėl savo intelekto šios katės lengvai nuobodžiauja. Turite nuolat skirti joms dėmesio. Paprastai Siamo katės yra reiklesnės ir reikalauja daugiau dėmesio nei Tonks. Tačiau šis skirtumas nėra toks reikšmingas, kad jį reikėtų minėti pirmiau pateiktoje diskusijoje. Taigi, jei daug dirbate ir didžiąją dienos dalį nebūsite namie, turėtumėte pagalvoti apie kompaniono savo katei įsigijimą (pavyzdžiui, kitos katės). ””

  Nėra išrankios valgytojos

  Viena iš geriausių šių kačių savybių yra ta, kad jos nėra išrankios valgytojos. Jos linkusios pasitenkinti bet kokiu maistingu maistu, kurį joms pateikiate. Tačiau tiek Siamo, tiek Tonk katės turi įprotį persivalgyti. Taigi, turėsite būti atsargūs, kiek maisto joms duodate. Jei turite daugiau nei vieną katę, būtinai kontroliuokite valgymo laiką. Neleiskite savo katei valgyti iš kitos katės lėkštės, jei ji bando tai daryti. Persivalgymas gali pakenkti Siamo ir Tonko kačių sveikatai.

  Išdykusios

  Šios katės nebijo pasimėgauti nedidelėmis išdaigomis, kad pramogautų. Todėl jos gali numesti vazas, traukti tualeto ritinėlius ir pan. Be to, jos gali stebėti, kur laikote maistą, kaip atidarote stalčius ir kaip veikia spintelių durelių užraktai. Taigi jie gali bandyti patekti prie to, kas ten paslėpta, kai jūsų nėra šalia. Kad tai užkirstumėte kelią, laikykite maisto produktus nepasiekiamoje vietoje ir apsaugokite namus nuo kačių.

  Paskutiniai žodžiai

  Dabar, kai žinote kai kuriuos subtilius Siamo ir Tonkinezijos kačių skirtumus, galite išsirinkti jums ir jūsų namams tinkamiausią draugę. Siamo katės gali būti reiklesnės ir kalbesnės, o Tonkinės paprastai būna draugiškesnės ir draugiškesnės. Tačiau jei ieškote mylinčios ir aktyvios katės, nesuklysite pasirinkę bet kurią iš šių veislių.