Siamo katės ir Ragdoll katės: Purrtalk.com – Naudinga informacija apie kates

Siamo katės ir Ragdoll katės: Purrtalk.com – Naudinga informacija apie kates

Siamo ir Ragdoll kates lengva supainioti, nes jų spalvos ir kailis gana panašūs. Tačiau iš tikrųjų tai skirtingos veislės.

Ragdoliai paprastai yra atsipalaidavę ir ramūs, o Siamo katės mėgsta dėmesį. Be to, dresuoti ragdolų kates gali būti sudėtinga dėl jų nepriklausomo charakterio. Kita vertus, Siamo katės yra jautresnės nei Ragdoll katės.

Siamo ir Ragdoll kačių skirtumai

Pagrindiniai Siamo ir Ragdoll kačių skirtumai yra šie:

 • Suaugusios Siamo katės vidutinis ilgis yra 15-20 colių, o Ragdoll katės – 17-21 colis.
 • Vidutinis Siamo katės svoris yra 6-14 kilogramų, o Ragdoll katės – 10-20 kilogramų.
 • Siamo katės paprastai gyvena 8-15 metų. Kita vertus, Ragdoll katės gyvena šiek tiek ilgiau – 12-17 metų.
 • Siamo katės turi būti šukuojamos kas savaitę, kad jų kailis išliktų sveikas. Kadangi Ragdoll katės turi gerokai daugiau kailio, jas reikia šukuoti bent du kartus per savaitę ir maudyti du kartus per mėnesį.

Kilmė

Siamo kačių istorija siekia XIIIth a. Tailande, todėl jos yra viena seniausių kačių veislių. Pirmą kartą Siamo katės buvo atvežtos į JAV kaip dovana prezidento Rutherfordo B. Haye žmonai Lucy. Šiandien Siamo katės tapo mėgstamiausiomis šalyje.

Ragdoll katės buvo sukurtos Riversaido mieste, Kalifornijoje, veisėjos Ann Baker. Ji savo kaimynystėje išvedė baltą ilgaplaukę katę su kitomis jai priklausančiomis ar aptiktomis katėmis. Ji kruopščiai atrinko išvaizdą, asmenybę ir kitus kriterijus, pagal kuriuos buvo sukurta Ragdoll veislė.

Išvaizda

Nors Siamo ir Ragdoll katės yra panašaus spalvinio piešinio, jų išvaizda labai skiriasi. Siamo kačių kūnas aptakus, kailis blizgus. Jų kreminis kailis tamsėja kraštinėse kūno vietose, pavyzdžiui, ant veido, ausų, letenų ir uodegos

Ragdoll katės yra didesnės ir labiau apaugusios kailiu nei Siamo katės. Siamo katės sveria 8-10 kg, o Ragdoll katės gali sverti iki 12 kg.

Siamo katės yra trumpo ir šilkinio kailio, todėl jas gana lengva prižiūrėti. Ragdoll katės, priešingai, reikalauja gana daug priežiūros, nes jų kailis ilgesnis ir jos daug kerpasi. Be to, palyginti su Siamo katėmis, Ragdoll katės yra įvairesnių spalvų.

Seal point Siamo katės yra populiariausias Siamo kačių tipas. Tačiau jos gali būti ir daugelio kitų spalvų, pavyzdžiui, seal point, chocolate point, blue point, lilac point, cream point ir flame point. Populiarėjant šiai veislei, kačių veisėjai ėmė domėtis ir kitais raštais, pavyzdžiui, lūšies, tabby ir tortie.

Panašiai kadaise populiariausias ragdoll veislės katės tipas buvo seal point. Ilgainiui žmonės ėmė pirmenybę teikti ir kitoms veislėms. Tarp jų taip pat yra blue point, lilac point, chocolate point, cream point ir tabby.

Asmenybė

Siamo ir Ragdoll katės yra gana skirtingų asmenybių. Ragdolės paprastai būna švelnios ir santūrios, o Siamo katės aktyvios ir gana ekstravertiškos.

Ragdolės savo vardą gavo dėl to, kad pakėlus jas į rankas, jos linkusios tiesiogine prasme šnypšti kaip ragdolės. Jos yra klusnios prigimties ir ramiai mėgaujasi kitų draugija. Jos mėgsta prisiglausti ir leisti laiką su jumis.

Kita vertus, Siamo katės yra dėmesio ieškotojos. Jos yra balsingos ir būtinai duos jums suprasti, kai joms reikės bendravimo. Jei ko nors nori, jos miauks ant jūsų tol, kol duosite joms tai, ko jos ieško

Nors raganosiai yra taikūs padarai, jie nemėgsta šunų draugijos. Jiems patinka būti vieninteliais augintiniais, kad galėtų gauti išskirtinio dėmesio. Priešingai, Siamo katės yra žaismingos katės, kurių energijos lygis panašus į šunų, todėl jos greitai susidraugauja

Siamo katės mėgsta žaisti. Jos pasižymi išdykėliškumu ir yra linkusios patraukti visų namuose esančių žmonių dėmesį. Siamo katės taip pat yra smalsios būtybės, todėl pasirūpinkite, kad jos nelįstų į spintas ar kitas patalpas, kuriose jų nenorėtumėte matyti

Siamo katės yra ne tik energingos ir interaktyvios, bet ir gana jautrios. Jei nesuteiksite joms reikiamo dėmesio, jos gali susirgti depresija arba pradėti netinkamai elgtis. Nors raganosiams taip pat reikia dėmesio, jie yra ramesni ir savarankiškesni nei Siamo katės.

Priežiūra

Siamo katėms reikia daug daugiau dėmesio nei raganosiams. Jei per dieną ilgas valandas būnate ne namie ir negalite skirti daug laiko bendravimui su savo augintiniu, tuomet Siamo katės įvaikinimas gali būti ne pati geriausia idėja.

Siamo katės linkusios patirti atsiskyrimo nerimą, jei negauna pakankamai dėmesio iš savo šeimininkų. Kad Siamo katės būtų laimingos, duokite joms žaislų su maisto dėlionėmis, kad jos būtų ilgai užimtos

Vis dėlto nepamirškite, kad žaislai nepakeičia jūsų meilės ir rūpesčio. Galite pastebėti, kad jūsų katės draugas sekioja paskui jus po namus ir miauksi reikalaudamas dėmesio

Nors Ragdoll katės nėra tokios reiklios kaip Siamo katės, joms vis tiek reikia jūsų laiko. Kasdien skirkite maždaug 20 minučių žaidimams su savo kate. Šios katės mėgsta kamuoliukus ir laikui bėgant gali net išmokti žaisti aportą. Be to, Ragdolų katės turi storą ir purų kailį, todėl jas reikia reguliariai šukuoti šepečiu, kad atsikratytumėte riebalinių nešvarumų, negyvų plaukų ir mazgų.

Siamo katės mėgsta būti dėmesio centre ir gali jausti pavydą, jei nukreipsite dėmesį nuo jų arba daugiau dėmesio skirsite kitiems naminiams gyvūnams. Kita vertus, Ragdoll katė būtų patenkinta tiesiog ilsėdamasi šalia jūsų. Joms patinka fizinis kontaktas, pavyzdžiui, prisiglaudimas, bet jos būtų laimingos, net jei jas glostydami užsiimtumėte kitais dalykais.

Mokymas

Tiek Siamo, tiek Ragdoll katės yra protingos ir mėgsta mokytis triukų. Siamo katės yra užsispyrusios, tačiau jos mėgsta iššūkius, nes yra energingos

Dresuojant Siamo kates geriausia laikytis nuoseklaus požiūrio. Nenaudokite šiurkščių metodų arba nieko, kas galėtų sužeisti jūsų augintinį. Neigiamas pastiprinimas neveikia ir gali duoti priešingą rezultatą.

Kai Siamo katė padaro ką nors gero, būtinai apdovanokite ją skanėstu. Įsitikinkite, kad atsakote iš karto, kad katė suprastų, jog jos elgesys jus nudžiugino.

Siamo katės dažnai dresuojamos kaip parodų katės dėl jų gebėjimo išmokti triukų. Tikėtina, kad joms patiks laikas, kurį praleisite jas mokydami, nes jos tai laikys meilės ženklu.

Siamo katės yra gana smalsios ir išdykusios, todėl galite pastebėti, kad jos daužo daiktus nuo paviršių arba drasko baldus. Todėl svarbu pradėti jas dresuoti nuo mažens, kad išmoktų tinkamai elgtis.

Ragdoll katės, priešingai, yra tingesnio temperamento ir mieliau susisuktų jums ant kelių, nei būtų mokomos triukų. Nors jos protingos, gali būti nelinkusios paklusti jūsų komandoms

Motyvuoti Ragdoll katę gali būti sunku. Kai jos neturi nuotaikos, net ir viliojimas skanėstais gali nepadėti. Vis dėlto, kai jos būna nusiteikusios, joms patinka žaisti su žaislais.

Nesvarbu, ar turite Siamo, ar Ragdoll katę, įsitikinkite, kad dresuodami visada naudojate teigiamą pastiprinimą. Taip jūsų augintiniai patirs malonumą ir netgi bus motyvuoti mokytis toliau.

Kuri veislė jums tinka?

Tiek Siamo, tiek Ragdoll katės yra populiarūs ir patrauklūs augintiniai. Pateikiame trumpą šių dviejų veislių bruožų aprašymą, kuris padės apsispręsti, kurią iš jų įsivaikinti:

Siamo katė

 • Šios katės geriausiai tinka šeimoms su vaikais, nes mėgsta dėmesį. Vaikai gali prilygti jūsų augintinės žaismingumui, kad ji būtų laiminga ir patenkinta.”
 • Kadangi Siamo katės yra socialios, įsivaikinti tokią katę patartina, jei namuose jau turite kitų augintinių. Jos netgi linkusios sugyventi su šunimis.
 • Kadangi Siamo katės yra gana energingos, įsivaikinkite jas tik tuo atveju, jei kasdien galite skirti pakankamai laiko žaidimams su jomis.
 • Nors Siamo katės yra protingos, kartais jos gali būti užsispyrusios. Siamo katės dresavimas reikalauja nemažai laiko ir kantrybės.

Ragdoll katė

 • Ragdoll katės iš prigimties yra nepriklausomos. Nors jos mėgsta glaustytis, joms nereikia nuolatinio dėmesio. Jei turite gana įtemptą dienotvarkę, įsivaikinti Ragdoll katę gali būti geresnis pasirinkimas nei Siamo katę.
 • Jei esate ramaus charakterio, įsivaikinti Ragdoll katę – gera idėja. Ragdoliai mėgsta leisti laiką ilsėdamiesi ir retkarčiais mėgsta prisiglausti.
 • Ragdoliai turi storą ir ilgą kailį, todėl jie netinka žmonėms, kurie yra alergiški ilgaplaukėms katėms.

Baigiamasis žodis

Tiek Siamo katės, tiek Ragdoliai yra kokybiški naminiai gyvūnai. Siamo kačių kailis palyginti trumpas ir blizgus, o Ragdolų kačių – ilgaplaukis ir purus. Siamo katės yra gana žaismingos, joms reikia daug meilės ir dėmesio. Kita vertus, raganosiai geriausiai tinka ramesniems šeimininkams, nes iš prigimties yra ramesni