Siamo katės ir Himalajų katės: Purrtalk.com – Naudinga informacija apie kates

Siamo katės ir Himalajų katės: Purrtalk.com – Naudinga informacija apie kates
  • Planuojate įsivaikinti katę?
  • Esate atsidūrę situacijoje, kai negalite apsispręsti, ar rinktis Himalajų, ar Siamo kates dėl jų panašumo?

Jei tai esate jūs, šis pranešimas skirtas jums.

Daugelis naujų augintinių tėvų sutrinka, ar rinktis Siamo ar Himalajų kates, nes šios dvi kačių veislės atrodo panašios. Jos abi turi panašų taškinį spalvinį raštą ir pasižymi stulbinamai gražiais bruožais. Tačiau skirtumų yra kur kas daugiau. Šios dvi kačių veislės skiriasi išvaizda, asmenybe, priežiūros poreikiais, gyvenimo trukme ir dar daug kuo. Pradėkime suprasti Siamo ir Himalajų kačių skirtumus, tačiau prieš pradėdami išsamiau aptarti kiekvieną iš šių dviejų kačių veislių apžvelkime iš arčiau:

Siamo katės

Siamo katės yra natūrali veislė, kilusi iš senovės. Ši kačių veislė atkeliavo iš Tailando, o į JAV ir Europos šalis atkeliavo XIX-ame amžiuje. Nuo tada Siamo katės yra populiari kačių veislė, garsėjanti pasakiška išvaizda ir itin draugišku elgesiu.

Siamo katės yra ilgo ir glotnaus kūno sudėjimo, turi pusilgį smailų ir aiškiai spalvotą kailį, o jų ausys, nosis ir kojos skiriasi nuo likusios kūno dalies. Originali grynaveislių Siamo kačių spalva yra seal point, kuri šiandien yra gana reta. Tačiau galima rasti Siamo kačių su įvairių spalvų taškais, įskaitant mėlyną, šokoladinę, lūšies ir alyvinę.

Ryškus Siamo katės bruožas – draugiška augintinės asmenybė. Siamo katės yra socialios ir mėgsta žmonių bei kitų naminių gyvūnų draugiją. Be to, jos labai aktyvios ir reikalauja šeimininko dėmesio. Jei jos jaučiasi prislėgtos ar ignoruojamos, jos taip pat yra gana balsingos, todėl jūs, kaip augintinio savininkas, turite skirti daug laiko ir dėmesio savo Siamo katei.

Himalajų katės

Skirtingai nei Siamo katės, Himalajų katės yra persų ir Siamo kačių mišrūnės. Taigi Himalajų katės yra žmogaus įsikišimo rezultatas. Kadangi Himalajų katės yra Siamo ir Persijos kačių mišrūnės, joms būdingi kai kurie Siamo ir Persijos kačių bruožai ir asmenybės savybės.

Himalajų katės yra ilgaplaukės, pūkuotos, įvairių spalvų katės. Be to, jos turi apvalesnį veidą ir apvalesnius veido bruožus, kurie suteikia joms stambesnę išvaizdą. Himalajų katės turi storesnes kojas ir trumpesnį, storesnį kaklą.”

Jei pažvelgtume į Himalajų kačių asmenybę, tai žaisminga kačių veislė, tačiau jos nėra labai aktyvios, smalsios ir balsingos. Ši veislė yra labiau ramaus tipo naminiai gyvūnėliai, kuriuos reikia daug prižiūrėti dėl storesnio ir ilgesnio kailio.

Siamo kačių ir Himalajų kačių skirtumai

Atidžiau pažvelkime į šių dviejų kačių veislių skirtumus, kad galėtumėte priimti pagrįstą sprendimą.

Kilmė

Siamo katės yra natūrali veislė. Jos yra daug senesnės už Himalajų kates, tačiau pastarosios yra žmogaus įsikišimo rezultatas. Kai žmonės sukryžmino Siamo ir Persijos kates, mišrūnės buvo pavadintos Himalajų katėmis. Dėl Siamo kačių DNR Himalajų katės atrodo pažįstamos su Siamo kačių veisle. Tačiau, kadangi tai yra Siamo ir Persijos kačių mišrūnė, atsiradusios Himalajų katės taip pat turi fizinių savybių ir asmenybės bruožų, kurie atrodo panašūs į Persijos kačių.

Išvaizda

Bene akivaizdžiausias skirtumas tarp Siamo ir Himalajų kačių yra kailio ilgis. Šios dvi kačių veislės gali būti panašaus spalvinio atspalvio, tačiau jas skiria kailio ilgis. Siamo kačių kailis yra daug trumpesnis nei Himalajų kačių. Kita vertus, Himalajų katės turi ilgą, pūkuotą kailį.

Be kailio ilgio skirtumo, skiriasi Siamo ir Himalajų kačių kūno bruožai. Iš pirmo žvilgsnio Himalajų ir Siamo katės gali atrodyti panašios dėl panašios spalvos, tačiau įsižiūrėję atidžiau suprasite, kad šios dvi kačių veislės ryškiai skiriasi:

Himalajų katės turi apvalų veidą, trumpą nosį, o dėl šios išskirtinės nosies formos Himalajų kačių veidas atrodo plokštesnis. Be to, jei pažvelgtumėte į ausis, Himalajų katės turi mažas, apvalias ausis. Be to, Himalajų kačių kojos ir kaklas yra trumpi ir stori. Šios veislės katės turi storą uodegą su daug plaukų.”

Kita vertus, Siamo katės yra ilgo ir glotnaus kūno sudėjimo, ilgomis kojomis ir ilga, plona uodega su nedaug plaukų ant uodegos. Be to, Siamo kačių veido bruožai taip pat skiriasi nuo Himalajų kačių. Siamo katės turi trikampio formos veidą su ilgomis trikampio formos ausimis.

Apskritai Himalajų katės yra daug kaulėtesnės, palyginti su lieknomis ir aukšto ūgio Siamo katėmis

Dar vienas Siamo kačių ir Himalajų kačių išvaizdos skirtumas yra jų spalvų skirtumas. Siamo katės gali būti keturių tradicinių ”seal point” spalvų, kai tam tikros kūno vietos turi skirtingas spalvas. Kita vertus, Himalajų katės gali būti įvairių spalvų derinių.

Asmenybė

Be išvaizdos, šios dvi kačių veislės labai skiriasi ir pagal asmenybę. Siamo katės yra aktyvesnės ir žaismingesnės. Be to, joms labai patinka žmogaus dėmesys, todėl jos mėgsta būti šalia jūsų. Tiesą sakant, Siamo katės mėgsta dalyvauti visuose jūsų gyvenimo aspektuose, nepaisant to, ko jūs norite. Be to, Siamo katės yra triukšmingos ir gana garsiai reiškia savo poreikius

Kita vertus, Himalajų katės yra atsipalaidavusios ir ramios katės, kurioms patinka būti lepinamoms. Jos taip pat gana žaismingos ir socialios, tačiau nėra tokios aktyvios, balsingos ir vykstančios kaip Siamo katės. Himalajų katės nėra tokios balsingos kaip Siamo katės.

Priežiūros poreikiai

Dėl akivaizdaus kailio ilgio skirtumo Siamo kačių ir Himalajų kačių priežiūros poreikiai labai skiriasi. Pastarosioms dėl ilgo kailio reikia daug daugiau priežiūros. Tiesą sakant, Himalajų katėms, kad išlaikytų savo išvaizdą, reikia šukuotis kiekvieną dieną. Be to, Himalajų katėms taip pat reikia dažnai šukuotis, kad sumažėtų kilimėlių atsiradimo rizika, kurie gali sukelti infekciją, o laiku nesutvarkius – įaugti į odą

Kita vertus, Siamo katėms nereikia dažnai šukuotis. Tiesą sakant, paprastai pakanka trumpaplaukę Siamo katę šukuoti kartą per savaitę, tačiau jei turite ilgaplaukę Siamo katę, geriausia ją šukuoti bent du kartus per savaitę.

Gyvenimo trukmė

Siamo katės, palyginti su Himalajų katėmis, gyvena daug ilgiau. Galite tikėtis, kad jūsų Siamo katė gyvens iki 20 metų ir net ilgiau, o Himalajų katės gyvena nuo 12 iki 15 metų.

Siamo katės vs. Himalajų katės – kurias rinktis?

Atsižvelgdami į šiame įraše paminėtą informaciją, tikrai sužinosime, kuo skiriasi Siamo katės nuo Himalajų kačių. Siamo katės yra natūrali veislė, o Himalajų katės yra Siamo ir Persijos kačių mišrūnės. Taigi jos turi bendrų Siamo ir Persijos kačių bruožų ir charakterio savybių. Be to, ryškiai skiriasi Siamo ir Himalajų kačių kailio ilgis ir fizinės savybės. Siamo katės turi trumpą kailį, o Himalajų katės yra kailinės ir turi ilgesnį kailį. Be to, Siamo katės, palyginti su kaulėtomis Himalajų katėmis, yra lieknesnės ir aukštesnės.

Be išvaizdos, šios dvi kačių veislės skiriasi ir savo temperamentu bei charakteriu. Siamo katės labai mėgsta bendrauti su žmonėmis ir nori dalyvauti visuose jūsų gyvenimo procesuose, tačiau taip nėra su švelnesnėmis ir mažiau balsingomis Himalajų katėmis. Atsižvelgiant į tai, kad skiriasi jų kailio ilgis, abiejų veislių katėms būdingi skirtingi priežiūros poreikiai. Himalajų katėms reikia daug daugiau reguliaraus šukavimo, o trumpaplaukėms Siamo katėms taip nėra. Galiausiai skiriasi šių dviejų veislių kačių gyvenimo trukmė. Siamo katės gyvena ilgiau, palyginti su Himalajų katėmis.

Taigi, jei norite rinktis Siamo katę ar Himalajų katę, viskas priklauso nuo jūsų. Jei esate namie likęs žmogus, kuriam patinka balsingos ir reiklios katės, kuriai nereikia daug šukuoti, draugija, tuomet Siamo katė – kaip tik jums. Tačiau jei pageidaujate ramaus augintinio, kuris nėra gana reiklus, bet kuriam reikia daug šukuosenos, tuomet jums tinka Himalajų katės.