Ką turite žinoti apie Siamo kačių maudymą

Ką turite žinoti apie Siamo kačių maudymą

Siamo katės tėvams dažnai kyla klausimų apie Siamo katės švarą. Daugumai augintinių tėvų rūpi, kaip dažnai reikėtų maudyti Siamo katę, kaip elgtis su ja maudynių metu ir ar jai patinka būti vandenyje. Visi šie klausimai yra svarbūs, nes Siamo katės maudymas yra neatsiejama katės švaros proceso dalis

Tačiau atsakymas į šiuos klausimus priklauso nuo daugelio veiksnių. O Siamo kačių maudymo procesas yra kur kas daugiau.

Šiame įraše dalijamės viskuo, ką privalote žinoti apie Siamo kačių maudymą. Paprastai Siamo katę reikia maudyti kas 4-6 savaites, tačiau maudymo dažnumas priklauso nuo Siamo katės plaukų ilgio. Be to, tai, kaip dažnai jas reikia maudyti, priklauso nuo kelių kitų veiksnių, įskaitant tai, kiek laiko jūsų Siamo katė praleidžia lauke, jūsų Siamo katės amžių ir kokia yra jūsų namų aplinka. Ir nors Siamo katės mėgsta žaisti vandenyje, joms nepatinka, kai įsikišate ir jas maudote po dušu. Taigi, planuodami maudyti savo Siamo katę, turite tinkamai pasiruošti.”

Kaip dažnai turėtumėte maudyti savo Siamo katę?

Siamo katės maudymo dažnumas priklauso nuo kailio ilgio. Paprastai Siamo katę reikia maudyti kartą per 4-6 savaites. Jei jūsų Siamo katė trumpesnio plauko, ją galite maudyti net kartą per 2-3 mėnesius. Taip yra todėl, kad Siamo katės, turinčios trumpesnį plauką, gali efektyviau išsivalyti. Todėl jų nereikia dažnai maudyti.

Be kailio ilgio, Siamo kačių maudymo dažnumą lemia dar keli veiksniai. Kai kurie iš šių veiksnių:

Siamo katės žaidimo lauke laikas

Nors Siamo katės yra puikūs kambariniai augintiniai, jei jūsų Siamo katė daug laiko praleidžia lauke, ją reikės maudyti dažnai, pavyzdžiui, kartą per 4-6 savaites. Taip pat, jei jūs, kaip augintinio tėvai, mėgstate daug laiko praleisti lauke, pavyzdžiui, žygiuose, stovyklaudami ir kituose lauko nuotykiuose, ir mėgstate savo Siamo katę pasiimti su savimi, svarbu ją maudyti, kai tik grįžtate namo.

Namų aplinka

Aplinkos, kurioje gyvena jūsų Siamo katė, tipas taip pat yra pagrindinis veiksnys, lemiantis, kaip dažnai turėtumėte maudyti savo augintinį. Jei jūsų katė gyvena švariuose ir prižiūrimuose namuose, kur ji turi pakankamai galimybių bendrauti su šeimos nariais, tai skatins ją palaikyti švarą. Taigi Siamo katę, kuri didžiąją laiko dalį praleidžia šiltoje, jaukioje namų aplinkoje, reikia maudyti rečiau

Tačiau jei jūsų Siamo katė gyvena nedraugiškomis sąlygomis, tai neskatins jos palaikyti švaros. Vadinasi, Siamo katę reikės maudyti dažniau.

Siamo katės amžius

Siamo katės iš prigimties yra smalsios. Tačiau jauni kačiukai yra gyvesni ir energingesni, be to, jie yra smalsūs. Dėl to jie tampa vis nešvaresni. Tačiau kitaip yra su vyresnėmis ir labiau subrendusiomis Siamo katėmis. Todėl jas reikia rečiau maudyti.

Erkių ir blusų problemos

Katėms įprasta užsikrėsti erkėmis ir blusomis. Jei jūsų Siamo katė susiduria su šia problema, jai gali prireikti dažnesnio maudymo, taip pat gydymo ir nuodugnaus namų valymo, kad atsikratytų kenkėjų

Kaip maudyti Siamo katę?

Dabar, kai jau žinote, kokie veiksniai turi įtakos Siamo katės maudymo dažnumui, metas daugiau sužinoti apie tai, kaip maudyti Siamo katę.

Pasiruošimas maudyti Siamo katę

Planuodami maudyti Siamo katę, pasiruoškite apsirengti seną suknelę ilgomis rankovėmis. Siamo katės maudymosi metu gali sudirgti ir jus apdraskyti, todėl ilgos rankovės apsaugos jus nuo apdraskymo

O kol ruošiatės, nepamirškite paruošti savo augintinio šiam darbui. Prieš maudynes būtinai nukirpkite katės nagus. Vėlgi, tai priemonė apsisaugoti nuo įbrėžimų. Nors Siamo katė mėgsta vandenį, jai gali nepatikti jūsų kišimasis, todėl maudynių metu ji gali būti sudirgusi. Daugelis kačių dėl šios priežasties apdrasko savo šeimininkus, todėl turite atitinkamai pasiruošti.

Be to, turite paruošti vietą, kurioje maudysite savo Siamo katę. Dažnai Siamo katę maudyti vonios kambaryje yra geras pasirinkimas. Tačiau kai kurie augintinių tėvai šį darbą taip pat mieliau atlieka virtuvėje, ypač kai yra dviguba kriauklė. Tokiu atveju vieną kriauklę galite naudoti muilinimui, o kitą – augintiniui nuplauti.”

Jei Siamo katę maudote vonios kambaryje, galite naudoti dušo galvutę, kad nuplautumėte katę, arba naudoti kibirus, pripildytus vandens augintiniui maudyti.”

Nepriklausomai nuo vietos, turite pašalinti iš jos visus svarbiausius ir trapius daiktus, kurie gali sudužti, jei katė bandytų ištrūkti iš padėties. Be to, geriausia pasirūpinti, kad vieta būtų saugi nuo paslydimo, padedant guminį arba plastikinį kilimėlį.

Priemonės, kurių reikia Siamo katės maudymui

Čia pateikiamas sąrašas, ko reikia Siamo katės maudymui.

 • Šluostė veidui,
 • Rankšluostis,
 • Šepetys arba šukos,
 • Kačių šampūnas, o jei jūsų augintinis turi blusų ar erkių, gali prireikti specialiai sukurto kačių šampūno.

Įsitikinkite, kad niekada nenaudojate įprasto žmogiško šampūno ar muilo savo Siamo katės maudynėms, nes tai gali pažeisti katės odą ir kailį

Taip pat reikės drungno vandens, kad Siamo katė galėtų mėgautis maudynėmis.

Maudymo procesas

Maudydami savo Siamo katę, ją maudysite trimis etapais: pirmiausia nuprausite, po to nuplausite šampūną ir galiausiai nusausinsite. Atidžiau apžvelkime kiekvieną žingsnį. 1 žingsnis – plovimas

1 žingsnis – plovimas

Įdėkite katę į indą (kibirą arba kriauklę) ir perbraukite per katės kailį taip, kad sudrėktų visas kūnas, išskyrus galvą. Šį procesą atlikite palaikydami katę ir išlaikydami katės ausis ir veidą sausus.

2 žingsnis – skalavimas

Dabar pereikite prie kito indo, kuriame yra švaraus vandens, ir švelniai nuplaukite katę. Kad katė būtų tinkamai išvalyta, gali tekti ją skalauti kelis kartus. Šiuo metu galite valyti katės veidą drėgna ranka arba šluoste, bet įsitikinkite, kad visiškai neuždengėte veido, nes tai gali užgožti jūsų augintinį

3 žingsnis – džiovinimas

Nuplovę katę, nepalikite jos su šlapiu kailiu. Vietoj to, ištraukite ją iš indo ir švelniai suvyniokite į sausą rankšluostį, neuždengdami veido. Dabar švelniai patrinkite rankšluosčiu visomis kryptimis, būkite itin atsargūs džiovindami veidą.”

Katės ausis galite valyti medvilne, o kai katė bus sausa, iššukuokite jos plaukus ir palikite sausoje vietoje.”

Taip užbaigsite savo katės švaros ir tvarkos procesą.

Siamo kačių maudymo patarimai

Galiausiai dalijamės keliais patarimais ir rekomendacijomis, kaip maudyti savo Siamo katę, kad tai būtų patogiau ir jums, ir jūsų augintiniui.

 • Pasirinkite dienos laiką, kai jūsų Siamo katė yra geriausios nuotaikos, nes tai palengvina procesą.
 • Nepamirškite patrumpinti savo ir savo Siamo katės nagų. Juk nenorite maudydami savo augintinį sužeisti. Be to, taip pat norite apsaugoti save nuo katės įbrėžimų.
 • Maudykite savo Siamo katę vonioje arba virtuvėje, tačiau įsitikinkite, kad ši vieta yra saugi, švari ir joje yra tinkamų priemonių, neleidžiančių katei paslysti.
 • Geriausia naudoti drungną vandenį ir geros kokybės kačių šampūną. Jei jūsų katei reikia specialaus gydymo nuo blusų ir erkių, aptardami problemą su veterinaru, rinkitės specializuotą gydomąjį šampūną.
 • Niekada nepilkite vandens katei ant veido, nes tai gali ją išgąsdinti ir ji gali likti priblokšta.
 • Plaudami katę šampūnu, gerai ją pamasažuokite, nes tai ją atpalaiduoja.
 • Jei Siamo katė turi ilgus plaukus, nepamirškite kelis kartus išskalauti ir praskalauti kailį, kad valymas būtų efektyvesnis ir kruopštesnis
 • Siamo katę nušluostykite veido šluoste be šampūno. Tai darydami nepamirškite išvalyti akių ir aplinkinių sričių.
 • Geriausia Siamo katę džiovinti rankšluosčiu, bet jei norite naudoti pūstuvą, džiovinkite jį ant vidutinio karščio.
 • Kai katė visiškai išdžius, galite ją patepti aliejumi arba tepalu, kad padidintumėte katės kailio blizgesį ir sveikatą.

Baigiamieji žodžiai

Kai kuriems augintinių tėvams Siamo katės maudymas gali būti sudėtingas, tačiau jei tinkamai pasiruošite ir žinote, kaip ir kada maudyti Siamo katę, tai gali tapti malonia patirtimi ir jums, ir jūsų Siamo katei.