Ką reikia turėti omenyje leidžiant Siamo katę išeiti į lauką

Ką reikia turėti omenyje leidžiant Siamo katę išeiti į lauką

Siamo katės, iš pradžių siejamos su Tailando karališkosios šeimos atstovais, yra žinomos dėl savo nepaprastai nuostabios išvaizdos. Skirtingai nuo daugelio kitų kačių veislių, šioms ištikimoms ir energingoms būtybėms reikia ypatingos priežiūros. Nors išorinis pasaulis šioms katėms turi daug ką pasiūlyti, jis dažnai kupinas pavojų. Nuo automobilių, vagių, blusų ir kitų kačių – Siamo katės gatvėje susiduria su begale galimų pavojų. Priklausomai nuo vietovės, kurioje gyvenate, jūsų mylima katė gali patekti į avariją, būti pavogta arba įsivelti į kovą su kita kate ar gyvūnu. Tuo pat metu Siamo katėms gali būti naudinga natūrali stimuliacija, kurią suteikia lauko aplinka.

Atsižvelgiant į tai, kai svarstote, ar išleisti Siamo katę į lauką, reikia atsižvelgti į daugelį veiksnių.

Ką reikia žinoti apie Siamo kates

Siamo katės yra kambarinės katės, skirtos gyventi namuose. Veisėjai turi galimybę veisti kates, kurių savybes nori skatinti. Nors tai gali užtrukti daugelį metų, galiausiai veisėjams pavyksta sėkmingai išvesti tam tikras kai kurių kačių savybes.

Siamo katės pirmą kartą buvo rastos prieš kelis šimtmečius Tailande. Bėgant metams dauguma laukinių šios veislės bruožų išnyko. Dabar jos tapo specializuota veisle, kuri ieškoma dėl ryškių mėlynų akių ir glotnaus kūno su švelniu ir blizgančiu kailiu. Po tiek metų veisimo siekiant prijaukinti katinus, šiems katinams paprasčiausiai sunku išgyventi lauke vieniems.

Ar gali Siamo katė išeiti į lauką?

Dauguma kačių savininkų įsigyja Siamo katę iš veisėjo. Jei įsigijote mažą katytę, jos negalima palikti lauke, kol jai nebus atlikti visi privalomi skiepai. Siamo kačiukas taip pat turi ribotai bendrauti ir bendrauti su kitomis katėmis ir gyvūnais

Pripažinkime: nėra saugu leisti lauke laisvai vaikščioti įprastai katei, o ką jau kalbėti apie Siamo veislės katę. Būdami Siamo katės šeimininkai, turite rasti būdą, kaip patenkinti savo katės poreikius nesukeliant jai pavojaus

Turite nuolat žinoti, kur yra jūsų Siamo katė, kad nereikėtų baimintis dėl pernelyg didelių pavojų, su kuriais ji susiduria lauke, ypač judriame mieste. Vis dėlto, jei nuspręsite išleisti savo Siamo katę į lauką, būtinai apsvarstykite keletą veiksnių.

Ką reikia turėti omenyje išleidžiant Siamo katę į lauką

Štai keli dalykai, kuriuos turite apsvarstyti prieš išleisdami savo Siamo katę į lauką.

Kirmėlių ir parazitų pavojus

Žmonės, išeidami į lauką, imasi daugelio atsargumo priemonių. Kita vertus, gyvūnai yra labai skirtingi. Jūsų Siamo katė atsitrenks į potencialiai pavojingus dalykus, o tada laižys kailį ir letenas, taip rizikuodama susirgti rimtomis ligomis

Jūsų Siamo katė gali užsikrėsti parazitais kasdama šiukšles ar vaikščiodama užterštu dirvožemiu. Taip pat gali praryti sugedusio maisto iš kaimynų šiukšlių konteinerių, dėl kurio jų skrandyje gali atsirasti kirmėlių. Kai kurios kirmėlės gali būti pavojingos gyvybei, jei katė laiku negydoma.

Didesnės veterinarijos sąskaitos

Kiekvienas atsakingas katės šeimininkas reguliariai veža savo katę pas veterinarą. Siamo katė turi būti skiepijama ir kasmet apžiūrima. Veterinaro sąskaitos ir taip gali būti gana didelės, o leidus katei lakstyti lauke, jos gali dar labiau išaugti.

Pavyzdžiui, katės yra teritorinės būtybės, lauke greitai įsivelia į muštynes, todėl dėl sužeidimų prireikia skubios pagalbos. Be to, kadangi benamės katės yra neskiepytos, jos gali užkrėsti jūsų Siamo katę infekcija dėl įkandimo ar įdrėskimo

Be to, katės taip pat nekreipia dėmesio į eismą, todėl jas gali partrenkti automobilis ir dėl to jos gali likti visam laikui neįgalios arba žūti. Be to, jei jūsų siamo katei prireiktų operacijos ar ilgalaikio buvimo ligoninėje, veterinarijos gydytojo sąskaita išaugtų keliais tūkstančiais dolerių.

Tykantys pavojai

Už kampo jūsų katės gali tykoti daugybė pavojų, ypač jei gyvenate judriame rajone. Jūsų siamo katė ne tik gali susidurti su palaidais šunimis, bet ir susidurti su nuodais bei nemaloniais žmonėmis

Šunys, kaip žinia, persekioja kates. Nepaisant to, kokia pastabi ir protinga yra jūsų siamo katė, kai kurie šunys gali būti gana greiti ir greitai užpulti, sunkiai sužeisdami jūsų katę.

Daugelis žmonių, norėdami apsaugoti nuo kenkėjų, naudoja nuodingas medžiagas, pavyzdžiui, pesticidus ir insekticidus. Kai kurie žmonės savo kiemuose taip pat deda kiemo chemikalus ir žiurkių nuodus, kurie gali kelti didžiulį pavojų jūsų katės sveikatai. Be to, daugelis gėlių ir sodo krūmų, pavyzdžiui, lelijos, gali būti nuodingos jūsų katei.

Katės, kurios laisvai vaikštinėja lauke, taip pat gali įstrigti pašiūrėse ir garažuose be galimybės pabėgti. Be to, negalite tikėtis, kad kaimynystėje gyvenantys žmonės bus tokie pat geranoriški jūsų siamo katei, kaip ir jūs. Kadangi visur tyko tiek daug pavojų, niekaip negalite būti tikri, kad jūsų siamo katė lauke išliks saugi

Pavojus jūsų šeimai

Jūsų siamo katė gali grįžti namo po ilgo buvimo lauke. Nors jūsų augintinis gali atrodyti sveikas, nėra tikro būdo sužinoti, ar jis neserga kokiomis nors ligomis, kurios gali būti pavojingos jūsų šeimai. Negalite žinoti, kur jūsų siamo veislės gyvūnas nuklysta, kai išleidžiate jį į lauką. Taigi, neįmanoma žinoti, ką jie atneša į jūsų namus iš gatvės.

Kadangi jūsų siamo kalytė yra meilus padaras, ji tikriausiai prisiglaudžia ir glaustosi prie visų šeimos narių. Galbūt jie net miega jūsų lovoje. Nepaisant to, kad reguliariai valote namus, negalite veiksmingai pašalinti mikrobų, kuriuos atneša jūsų palaidas katinas. Įsivaizduokite, kad jūsų siamo katė į jūsų namus atneša visus mikrobus iš šiukšlių konteinerio.

Atsižvelgdami į savo atsakomybę už šeimos sveikatą, privalote prižiūrėti savo siamo katę, o geriausias būdas tai padaryti – laikyti ją uždaroje patalpoje.

Atsižvelkite į kaimynus

Gali būti nemandagu leisti savo siamo katę po visą kaimynystę. Juk nėra tikro būdo sužinoti, ar jūsų kaimynai nėra alergiški katėms, ar jų visai nemėgsta. Jei kas nors iš kaimynų vis dėlto myli kates, jie vis tiek nenorėtų, kad svetimas augintinis kasinėtų jų šiukšles ar be priežiūros lakstytų po jų kiemą.

Kadangi Siamo katės trokšta dėmesio, jos gali prieiti prie nepažįstamų žmonių, kurie nenori su jomis bendrauti. Be to, kai kurie jūsų kaimynai gali turėti ir didelių šunų, todėl negalite būti tikri, į kieno kiemą įeina jūsų Siamo katė, kai klajoja lauke. Paprasčiau tariant, jūsų kaimynams nereikėtų nerimauti dėl bendravimo su kito žmogaus augintiniu.”

Bėgimas į muštynes

Kada nors tikriausiai girdėjote naktimis klykiančias benames kates. Na, taip yra todėl, kad katės labai greitai įsivelia į muštynes. Siamo katės yra teritorinės, todėl jos gali kovoti su bet kokiais į jūsų kiemą patekusiais gyvūnais. Tikriausiai apie kovą net nesužinosite, kol jūsų katė nebus sužeista arba nedings. Be to, jūsų katė tikriausiai net neišgyvens, jei įsivels į kovą su didesne kate ar šunimi.

Šios kovos gali būti gana pavojingos, o gal net pavojingos gyvybei, nes gali sukelti rimtų sužalojimų, infekcijų ir randų. Jūsų Siamo katė gali net tapti baikštesnė ir sunkiau valdoma dėl kovoje patirtos traumos.

Grėsmė dingti ar būti pavogtai

Siamo katės turi smalsią ir nuotykių kupiną prigimtį, kuri skatina jas laisvai klajoti lauke. Tačiau tai kelia grėsmę, nes joms kyla pavojus pasiklysti arba būti pavogtoms. Kadangi Siamo katės yra unikalios išvaizdos, gražių akių ir nuostabaus kailio, kai kurie žmonės gali bandyti jas pavogti ir parduoti už nemažus pinigus.

Alternatyvios galimybės Siamo katėms lauke

Na, lauke nėra viskas blogai. Grynas oras ir saulės šviesa tikrai gali būti naudingi jūsų katinui, nes padeda atsikratyti depresijos ir apskritai suteikia jam pasitenkinimo jausmą. Tačiau nereikia leisti savo katės vienos lauke. Vietoj to turite sukurti jai saugią erdvę.

Jei gyvenate daugiabutyje, apsaugokite savo balkoną įrengdami vaikiškus vartelius ant grotų ir uždengdami atvirą erdvę tinklu. Jei gyvenate name, jūsų siamo katinui patiks lauko aptvaras. Uždari saulės kambariai ir verandos taip pat yra puikios vietos Siamo katėms žaisti.

Apibendrinimas

Siamo katės yra labai ištikimi, meilūs ir žaismingi augintiniai, kurie greitai taps jūsų namų puošmena. Šie labai protingi ir energingi gyvūnai gali būti puikūs kompanionai, jei tik nepamiršite, kad jie buvo išvesti kaip kambarinės katės. Būdami siamo kačių tėvai, turite stengtis apsaugoti jas nuo lauke tykančių pavojų, ypač judriose gyvenamosiose vietovėse ir miestuose.

Leisdami siamo katei lauke vaikščioti be priežiūros, galite sukelti jai daugybę potencialių pavojų, dėl kurių jūsų katė gali susižeisti, susirgti, būti pavogta ar net mirti, jei pateks į netinkamą vietą. Jei primygtinai reikalaujate auginti katę, kuri gali prisitaikyti ir prie patalpų, ir prie lauko, ši veislė jums netinkama. Ši dizainerių sukurta katė turi būti saugi ir sveika jūsų namuose.