Ką apsvarstyti perkant kačių medį Siamo katei

Ką apsvarstyti perkant kačių medį Siamo katei

Kaip ir žmonėms, katėms taip pat gali prireikti baldų. Daugelis žmonių mano, kad tai pokštas, tačiau mes norime jus patikinti, kad ir naminiams gyvūnams reikia baldų. Jei galvojate apie kačių medžio Siamo katei pirkimą, mes esame čia, kad jums patartume:

Jei suteiksite savo katei šiek tiek laiko pabūti vienai savo erdvėje, tai reiškia, kad ir jūs galėsite mėgautis ramybe. Žmonėms labai svarbu turėti savo erdvę. Panašiai svarbu, kad ir katė retkarčiais turėtų savo privatumą.

Kačių medis turi daug privalumų. Jūsų Siamo katė galės ant jo snausti, laipioti, miegoti, draskytis ir leisti laiką. Kai kurios katės yra labai aktyvios – šis kačių medis gali būti puiki erdvė joms. Žinoma, jis taip pat leis jūsų katei būti laimingai ir išsiblaškiusiai. Be to, būnant namų savininku, jums nereikės jaudintis, kad Siamo katė subraižys jūsų namuose esančius baldus ir sunaikins vertingus antikvarinius daiktus.

Kodėl svarbus kačių medis?

Anksčiau kalbėjome apie tai, kaip svarbu įsigyti kačių medį Siamo katei. Dėl savo hiper prigimties jos visada yra labai aktyvios ir visada turi būti stimuliuojamos žaislais. Dėl savo nerūpestingos prigimties jos drasko namuose esančius baldus, mėto indus. Kas norėtų, kad nauja sofos sėdynė būtų sudraskyta praėjus savaitei po jos atvežimo?

Nors tokia hiper prigimtis būdinga jauniems kačiukams, vyresnės katės taip pat gali pasižymėti dažnais energijos protrūkiais. Įprasta matyti, kaip katės laksto ir šokinėja iš vienos vietos į kitą. Kartais, bėgdamos iš vieno kambario kampo į kitą, jos sugadina ir sudaužo daiktus, laikomus kelyje. Jei jūsų katė turės pagal jos pomėgius ir pageidavimus pagamintą kačių medį, ji galės labiau džiaugtis. Geriausia tai, kad kačių baldai gali išgelbėti jūsų baldus.

Šiandien kačių medžiai yra visiškai nuostabūs. Kai kurie jų yra sudėtingi, juose yra daugybė platformų, lesyklėlių, skylių slėptis, draskyklių ir net pritvirtintų kačių žaislų

Jei turite pakankamai lėšų, galite rinktis kačių medžius su rampomis, kopėčiomis ir kitais smagiais elementais, kurie leis jūsų katei pašėlti. Juk tai turėtų būti saugus prieglobstis jūsų katėms – čia jos turėtų galėti atsipalaiduoti, žaisti ir pramogauti tiek, kiek nori

Į ką atsižvelgti perkant kačių medį

1. Dizainas

Galite rasti įvairių dydžių, konfigūracijų ir dizaino kačių medžių. Kiekvienas rastas kačių medis sukurtas dėl įvairių priežasčių. Tai puiki vieta jūsų katei atsipalaiduoti, o jei laikysite jį prie lango, jis taps puikia vieta jūsų katei įsitaisyti

Katės dievina kačių medžio viršūnę, nes ji yra aukštai. Joms patinka matyti visą aplinką, nes taip jos jaučiasi saugesnės. Kai kuriuose kačių medžiuose yra keletas draskyklių, taip pat kelios perėjimo vietos ir vietos, kuriose katė gali patogiai snausti. Kačių medžiuose dažnai būna kačių lopšiai ir gultai.

Turite nuspręsti, koks kačių medis tiktų jūsų augintinei katei. Rinkoje rasite daugybę standartinių kačių medžių, tačiau svarbiausia šiuos medžius pritaikyti pagal savo katės reikalavimus

2. Draskymas

Kiekviena katė mėgsta draskytis. Tai mėgstamiausias jų pomėgis. Tiesą sakant, katės drasko viską, kas pasitaiko po ranka – kilimus, medinius baldus, virves, duris

Jei tiksliai nežinote, ką jūsų katė mėgsta draskyti, galite rinktis kačių medžius, kuriuose yra daugybė draskymo galimybių

3. Katės asmenybė

Jūsų kačių medis turi būti pagamintas pagal jūsų katės asmenybę. Pritaikydami katės medį, rinkitės tokį, kuris atitiktų jūsų katės dydį ir amžių. Be to, nepamirškite, ar jūsų katė moka laipioti ir kiek aktyvi yra jūsų katė.”

Katė, kuri mėgsta laipioti ir visą dieną praleidžia užsiimdama įvairia veikla, džiaugsis aukštu kačių medžiu, kuriame yra daug lygių. Kita vertus, vyresnėms katėms, kurios didžiąją laiko dalį praleidžia miegodamos arba nemėgsta keisti vietos, labiau patiks kačių medis, kuriame yra daug miegojimo vietų. Kai kuriuose medžiuose taip pat yra čia ir ten pakabintų įvairių žaislų – jie puikiai tinka kačiukams, kurie mėgsta žaisti.

4. Tvirtumas

Žinoma, savaime suprantama, kad kačių medis turi būti pakankamai tvirtas, kad atlaikytų katės svorį. Jūsų katė šokinės ant medžio ir dalyvaus daugybėje veiklų. Nenorite įsigyti kačių medžio, kuris lūžtų ar lūžtų nuo menkiausio spaudimo, nes katė liks su randais. Ateityje ji niekada negalės pasitikėti kačių medžiu.

Pirkdami kačių medį būtinai patikrinkite jo tvirtumą. Atkreipkite dėmesį į tai, kaip jis atrodo, ir į medžiagas, iš kurių jis pagamintas. Populiarus kačių medžių variantas – ąžuolo masyvas, be to, dėl jų erdvė atrodo itin patraukliai

Dar keletas veiksnių, į kuriuos turite atsižvelgti, – ar kačių medis turėtų turėti platformas, kopėčias ar lizdavietes. Jei jis visa tai turi, reikia patikrinti, ar gali atlaikyti šių papildomų komponentų svorį. Jei turite daug kačių, turėsite įsigyti didelį medžio namelį arba du medžio namelius, kad visos katės galėtų pakankamai pasilinksminti

Laimei, taip pat galite įsigyti kačių medį, kuris puikiai derėtų prie jūsų namuose esančių baldų ir puikiai derėtų prie interjero. Juk kačių medis taip pat yra baldas. Įsigiję pritaikytą, padėsite jam puikiai atrodyti jūsų namuose. Tai neturėtų būti problema, nes šiais laikais kačių medžiai yra sukurti taip, kad atrodytų išskirtinai. Kas jums trukdo įsigyti geriausiai atrodantį kačių medį savo mažam kačiukui?

Saugos patarimai

Perkant kačių medį Siamo katei, svarbu nepamiršti šių saugos veiksnių:

  • Draskykla neturėtų būti per siaura ar per aukšta. Jei kačių medis bus per siauras, o lentynos nelabai plačios, jūsų katei bus sunku rasti kelią žemyn. Tai ypač aktualu kačiukams, kuriems prieš šokant žemyn reikia pažvelgti žemyn.”
  • Jei įsigysite kačių medį su pritvirtintais žaislais, svarbu, kad žaislai nebūtų per ilgi ar elastingi, nes katė rizikuoja netyčia apvynioti juos aplink kaklą ir užspringti.”
  • Kačių medyje neturėtų būti jokių aštrių daiktų, kurie galėtų sužaloti jūsų katę.
  • Draskyklės pagrindas turėtų būti pakankamai platus, kad nuo katės svorio per daug nesusvyruotų ir nesulūžtų, jei katė pradėtų šokinėti iš vienos vietos į kitą
  • Įsitikinkite, kad kačių medis pagamintas iš patvarių medžiagų. Žinoma, kačių medžiuose, kurie kainuoja daugiau, greičiausiai naudojamos geresnės konstrukcinės medžiagos. Nustatykite biudžetą, kurį esate pasirengę išleisti savo katei, ir nepamirškite, kad šis medis turi tarnauti ilgai – tai puiki investicija.

Alternatyva kačių medžiui

Jei dėl kokių nors priežasčių nenorite kačių medžio dėl vietos, kurią jis užimtų, arba dėl pinigų, kuriuos jis kainuotų, turime jums alternatyvą – katėms skirtus gultukus!

Kai eisite pirkti savo katei, pamatysite, kad ne visų rūšių katėms skirti gultukai komplektuojami su medžio dalimi. Jūs netgi galite įsigyti, pavyzdžiui, ant lango montuojamų perlų savo katei, kurie neužims per daug vietos jūsų namuose. Tiesą sakant, jie išvis nenaudoja vietos, nes yra pakabinti ore. Neturėdami pritvirtinto pagrindo, šie lizdavietės gali sutaupyti daug vietos, ypač ankštame bute

Tačiau nepamirškite, kad lizdavietės neturi draskyklės. Tai reiškia, kad jei jūsų katė mėgsta draskyti baldus, atimsite iš jos mėgstamiausią pomėgį. Tiesą sakant, galite pastebėti, kad jūsų katė savo nepasitenkinimą gali išlieti kitur – galbūt ant baldų aplink namus. Kas to nori?