Įvairios Siamo kačių spalvos

Įvairios Siamo kačių spalvos

Siamo katės yra viena elegantiškiausių ir unikaliausių kačių veislių. Jos turi išskirtinį kailio raštą, todėl jas iš karto atpažįsta ir kačių mylėtojai, ir neprofesionalai. Siamo kačių kailis gali būti nuo balto dramblio kaulo spalvos iki tamsiai pilko su skirtingų spalvų galūnėmis. Todėl visos Siamo katės gimsta baltos, o taškų spalva pradeda ryškėti joms augant. Taigi, kokią Siamo katę turite, galite pasakyti pažvelgę į jos kūno taškus jai paaugus. Atsižvelgdami į tai, jei norite įsigyti tokią katę savo namams, geriausia pasidomėti apie įvairias Siamo kačių spalvas. Pateikiame išsamią informaciją, kurią turėtumėte žinoti:

Įvairios Siamo kačių spalvos

Kačių gerbėjų asociacija (CFA) pripažino tik keturias Siamo kačių spalvas. Šios spalvos nustatomos pagal jų taškų spalvą. Tai reiškia, kad Siamo katės veido, ausų galiukų, kojų, letenų, letenų pagalvėlių, nosies odos ir uodegos kailis yra tam tikros spalvos, t. y. taško, o likusios kūno dalies kailis paprastai yra baltas arba pilkas. Taigi, keturios priimtinos Siamo kačių spalvų variacijos yra seal point (juodi taškai), blue point (melsvai pilki taškai), chocolate point (šokoladiniai taškai) ir lilac point

Siamo katės gali būti ir kitų spalvų, tačiau tai paprastai būna šių spalvų taškų arba kitų veislių kačių mišinys. Todėl galite tikėtis pamatyti ir tabu Siamo katę, tačiau tai nėra grynaveislė Siamo katė. Apžvelkite šiek tiek informacijos apie kiekvieną iš keturių oficialių Siamo kačių spalvų variantų.

1. Siamo katės su ruonių tašku

Siamo katės su ruonių tašku turi juodus, tamsiai rudus (seal brown) arba tamsiai pilkus taškus. Kita vertus, likusios kūno dalies kailio spalva yra gerokai šviesesnė – nuo kreminės iki šviesiai rudos spalvos. Teigiama, kad ši katė yra juoda katė, tačiau jos genetika leidžia tamsesnes spalvas išryškinti tik ant taškų, o ne ant viso kūno.

Siamo katė su ruonių tašku yra originali Siamo katės spalva. Taigi, visos kitos spalvos taškai yra šios versijos variacijos arba praskiedimai. Todėl Siamo katė, turinti ruonio taško spalvą, yra labiausiai paplitusi tarp visų kitų įvairių Siamo kačių spalvų.

Taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į tai, kad beveik kiekviena Siamo katė turi ryškiai mėlynas akis. Spalvų skirtumai beveik neturi įtakos jos akių spalvai – galite rasti tik nedidelių skirtumų

2. Mėlynojo taško Siamo katės

Mėlynojo taško Siamo katės yra rečiausios iš visų Siamo kačių. Jas galima atpažinti atidžiai įsižiūrėjus į taškus. Taškai yra mėlyni, šalto atspalvio su pilkos spalvos atspalviu. Be to, likusi kūno kailio dalis turi melsvą baltą atspalvį, o ne rausvą / smėlio spalvos toną. Tai reiškia, kad melsvai pilka spalva ant jo letenų ir kojų palaipsniui išnyksta iki šviesesnės baltos spalvos. Todėl galite pastebėti, kad jos pilvas ir krūtinė yra šiek tiek tamsesni nei likusi kūno dalis.

Tačiau mėlynojo taško Siamo katės spalviniai taškai nėra vienodi visą jos gyvenimą. Kai ji yra kačiukas, jos taškų spalva tokia šviesi, kad jie vos matomi. Didžiąją gyvenimo dalį matyti natūrali spalva, o artėjant senatvei taškų kailio spalva tampa gerokai tamsesnė. s

Mėlynojo taško Siamo katės dėl savo retumo yra gana brangios. Vien už katę galima tikėtis išleisti nuo 800 iki 1000 JAV dolerių. Į šią sumą neįskaičiuotos papildomos katės priežiūros išlaidos. Be to, parodinės kokybės Siamo kačiukai yra gerokai brangesni – jų kaina siekia iki 2500 USD. Parodinės kokybės kačiukų kainos paprastai nustatomos didelės, kai jų protėviai taip pat buvo parodinės katės. Todėl visada turėtumėte apsvarstyti galimybę vietoj to įsivaikinti kačiuką.

3. Šokoladinio taško Siamo katės

Iš oficialių keturių skirtingų Siamo kačių spalvų, šokoladinio taško Siamo katės pasižymi mažiausiu spalvų kontrastu tarp kailio ant taškų ir likusios kūno dalies. Taigi jų kūno kailis yra dramblio kaulo spalvos. Kita vertus, jų ausys, nosis, letenos, kojos ir uodega yra pieniško šokolado spalvos. Tačiau jų letenų pagalvėlės ir nosies oda yra cinamono rausvos spalvos

4. Lilac Point Siamo katė

Lilac Point Siamo katė dar vadinama frost Point Siamo kate. Taip yra dėl to, kad jos kailio spalva ant smailų taškų yra šalčio pilka su švelniu rausvu atspalviu. Kaip ir šviesių taškų, jos kūno kailis taip pat yra ryškios spalvos, kurią geriausiai galima apibūdinti kaip ledo baltumą. Baltoje spalvoje nėra jokių atspalvių, todėl ji yra sniego spalvos, o ne kreminės, smėlio ar dramblio kaulo spalvos, kaip kitų tipų katės. Be to, jos nosies oda ir letenėlių pagalvėlės yra levandų rožinės spalvos.

Siamo katė su alyviniu tašku taip pat yra šviesiausios spalvos Siamo katė iš oficialių keturių Siamo kačių spalvų. Be to, skirtingai nei mėlynojo taško Siamo kačių ir kitų spalvinių tipų, alyvinio taško Siamo kačių taško spalva senstant nesikeičia (netamsėja). Šis spalvinis tipas buvo trečiasis oficialiai pripažintas ir patvirtintas spalvinis tipas.

Kitos Siamo kačių spalvos

Be abejo, yra tik keturios oficialios Siamo kačių spalvinės atmainos. Vis dėlto, kai jos nėra grynaveislės, galima rasti ir kitų spalvų. Kai kurios iš įvairių Siamo kačių spalvų yra šios.

Raudonspalvės Siamo katės

Raudonspalvę Siamo katę galite rasti, kai ji yra Siamo katės, vėžlio kiaulės ir raudonspalvės tabby mišrūnė. Šių kačių kūnas šiltos baltos spalvos su rausvais letenėlių pagalvėlėmis ir nosies oda. Šios katės dar vadinamos oranžinio taško Siamo katėmis

Lynx taško Siamo katės

Lynx taško Siamo katės – tai taškinės Siamo katės ir naminės tabby katės mišrūnė. Jos turi dryžuotus taškus, o spalvos gali skirtis priklausomai nuo Siamo taškinės katės spalvos

Kreminės taškinės Siamo katės

Kreminės taškinės Siamo katės yra Siamo katės, raudonosios naminės trumpaplaukės ir abisų veislės katės mišrūnė. Taigi, taškų spalva yra vėsiai kreminė, o kūno kailis – baltas/kreminis. Bosto oda ir letenėlių pagalvėlės yra rožinės spalvos. Iš įvairių Siamo kačių spalvų ši katė atrodo ypač subtiliai, nors tai nėra gryna Siamo katė.

Užsienio baltoji

Užsienio baltoji – tai neskirtas Siamo katės variantas, išskyrus tai, kad ji neturi kontrastingų taškų spalvų. Todėl visas jos kailis yra ryškiai baltas, be jokių atspalvių. Be to, šios katės paprastai turi mėlynas akis, kaip ir dauguma Siamo kačių

Trumpi faktai apie įvairias Siamo kačių spalvas

Nors yra įvairių Siamo kačių spalvų, visos jos panašios beveik visais atžvilgiais. Todėl visos šios Siamo katės turi panašių asmenybės bruožų, jų matmenys ir gyvenimo trukmė yra vienodi. Taigi vienintelis skirtumas yra jų kailio spalva. Todėl jums nereikės imtis jokių specialių priežiūros ir saugumo priemonių, skirtų tam tikros spalvos tipui. Jei planuojate įsigyti tokią katę į savo namus, turėtumėte žinoti keletą trumpų faktų apie Siamo kates

  • Ūgis – nuo 10 iki 12 colių
  • Svoris – nuo 5 iki 12 kilogramų
  • Gyvenimo trukmė – nuo 10 iki 13 metų

Turėtumėte žinoti, kad Siamo katės yra gana reiklūs naminiai gyvūnai. Taigi, turėsite skirti daug laiko ir pastangų, kad suteiktumėte joms priežiūros ir dėmesio. Taip sudarysite sąlygas jai išlikti sveikai ir laimingai jūsų šeimoje.

Siamo kačių charakterio bruožai

Turėtumėte žinoti, ko tikėtis, kai nuspręsite, kad Siamo katė taps jūsų šeimos dalimi. Taigi, štai keletas trumpų Siamo kačių asmenybės bruožų.

Jos yra meilios

Siamo katės yra ypač meilios. Jos reikalauja iš jūsų daug dėmesio ir yra linkusios sekioti paskui jus po namus. Be to, galite tikėtis, kad Siamo katė daug laiko praleis sėdėdama jums ant kelių. Šios katės taip pat yra gana balsingos, jos dažnai išreiškia savo jausmus jums. Todėl tikėkitės, kad teks praleisti šiek tiek laiko ir kalbantis su savo kate.

Jos yra protingos

Siamo katės yra viena protingiausių kačių veislių. Dėl didelio intelekto joms reikia kasdien žaisti interaktyvius žaidimus, kad jų protiniai gebėjimai išliktų aštrūs.

Paskutiniai žodžiai

Dabar, kai jau žinote, kokios yra įvairios Siamo kačių spalvos ir kaip tai nedaro įtakos jų asmenybei ar sveikatai, galite tiesiog susitelkti į tai, kad įsigytumėte tokią katę, kuri nuo pat pradžių puikiai sutaria su jumis.