Dažniausiai pasitaikančios Siamo kačių odos problemos ir kaip jų išvengti

Dažniausiai pasitaikančios Siamo kačių odos problemos ir kaip jų išvengti

Ar žinojote, kad Siamo katės paprastai 50 proc. laiko praleidžia šukuodamosi, kai yra budrios? Žinoma, visi žinome, kad katės daug miega. Tai beveik mėgstamiausias jų užsiėmimas. Jos negali gyventi be snaudulio. Tačiau viliojimas joms taip pat labai svarbus. Taip jos palaiko savo kailį be kvapo ir švarų. Be to, medžioklės metu, jei jų kailis bekvapis, jos tarsi tampa nematomos savo priešams.

Tačiau yra keletas įprastų Siamo kačių odos problemų, kurias kartkartėmis galite pastebėti. Galite pastebėti, kad jūsų katės oda šerpetoja arba jos kailis yra iššukuotas ar neturi įprasto blizgesio – tokiu atveju turite nustatyti pagrindinę problemą. Jei negalite, nuveskite ją pas veterinarą. Odos ligos yra rodiklis, kad kažkas negerai. Ji gali rodyti net medicininę problemą.”

Odos ligos

Jei pastebėjote, kad jūsų katės kailis atrodo žvaigždėtas ir matinis, tai ženklas, kad ji netinkamai prižiūrima. Jei katės kailis susivėlęs, tai gali būti ženklas, kad ji šiandien blogai jaučiasi ir nesinori praustis

Kai kurie veiksniai, kurie gali trukdyti jos higienai ir lemti riebios, sausos ar pleiskanojančios odos atsiradimą, yra šie:

 • Obesity:
 • Dantų skausmas: Kai katė turi burnos higienos problemų, jai labai skausminga valytis.
 • Liga: Jei katė blogai jaučiasi arba ją pykina, ji nenorės praustis.
 • Artritas:
 • Nerimas: Jei katė patiria stresą ar yra išsigandusi, ji gali per daug šukuotis. Taip ji bando save nuraminti. Dėl to gali slinkti plaukai ir atsirasti odos žaizdelių, todėl katės oda gali atrodyti dėmėta.

Geriausias būdas užkirsti kelią šioms problemoms – šalinti pagrindinę priežastį. Taip jūsų katė vėl pradės pati save prižiūrėti

Dažniausios Siamo kačių odos problemos ir kaip jų išvengti

Jei jūsų katės oda neatrodo glotni ir blizganti, yra problema. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių odos ligų, su kuriomis gali susidurti jūsų katė:

 • Žvyneliai
 • Pleiskanos
 • Žaizdeles
 • Opos
 • Opos
 • Žvynelinės
 • Raudonumas
 • Niežulys
 • Plaukų slinkimas
 • Riebalai

Visos pirmiau išvardytos ligos yra įprastos Siamo kačių odos problemos. Norint išvengti tolesnių komplikacijų, labai svarbu stebėti simptomus. Požymiai ne visada patvirtina ligą, todėl būtina nuvesti katę pas veterinarijos gydytoją ir išsiaiškinti tikslią problemą.

Veterinarijos gydytojas pradės tirti jūsų katę dėl toliau išvardytų būklių ir ligų:

1. Parazitinė odos liga

Veterinarijos gydytojas visada pradės apžiūrą nuo to, kad patikrins, ar jūsų katė neturi odos parazitų. Šie maži gyvi padarėliai sukelia didelį niežulį, todėl katė jaučiasi nepatogiai. Jie aptinkami odos ląstelių paviršiuje ir siurbia katės kraują. Ilgainiui dėl to atsiranda opos ir šašai.

Vienas dažniausių parazitinės odos ligos pavyzdžių yra alerginis blusų dermatitas. Ar jūsų katė serga šia liga, sužinosite, jei pastebėsite blusų nešvarumus kartu su atsiradusiais mažais šašeliais ant odos. Ši liga gali atrodyti paini. Tačiau, norint ją išaiškinti, dėl blusų seilių sutrinka katės imuninė sistema ir dėl to ant odos atsiranda daugybė mažų šašelių. Dėl vieno blusos įkandimo ant katės odos susidaro daugybė mažyčių šašelių

Vieni iš labiausiai paplitusių išorinių parazitų yra šie:

– utėlės

– blusos

– Cheyletiella (pleiskanos)

– Demodex

Derliaus erkės

Derliaus erkės

Jei jūsų katė turi odos parazitų, turite kuo greičiau jų atsikratyti. Priešingu atveju jie gali pradėti rimtai kenkti jūsų katės sveikatai. Be to, šios blusos gali užlipti ir ant kitų jūsų namuose esančių naminių gyvūnų. Kai jų nebeliks, patys pastebėsite, kad pasikeitė jūsų katės oda ir elgesys.

2. Alerginės odos ligos

Apskritai katės niekuo nesiskiria nuo žmonių. Jos taip pat yra alergiškos tam tikriems dalykams ir negali pakęsti buvimo vienoje erdvėje su jais. Jos gali būti alergiškos tam tikram kvapui, dulkėms ar net kokiam nors maistui.

Kaip minėta anksčiau, odos parazitai taip pat gali sukelti alergines reakcijas. Todėl visada patikrinkite, ar jūsų katė neturi parazitų, jei susiduria su alergine reakcija. Tai svarbu prieš toliau tiriant katę, kad būtų išvengta klaidingos diagnozės.

Jei jūsų katė alergiška maistui, pastebėsite, kad jos oda tampa skausminga. Kad tai išspręstumėte, turėsite pakeisti jos maistą, ir skausmingumas praeis savaime

Kai kuriais atvejais alergija neatpažįstama. Tai yra savarankiška problema. Tačiau tokiais atvejais katei paprastai skiriami vaistai, kurie padeda įveikti niežulį, numalšindami jos imuninę sistemą. Tai gali būti laikinas sprendimas.

3. Odos infekcijos

Su gyvūnais sunku užtikrinti jų saugumą ir užtikrinti, kad jų oda nebūtų pažeista. Tačiau bet koks odos pažeidimas įsileidžia bakterijas ir sukelia infekciją.”

Kai matote kažką panašaus į uždegiminę žaizdą, iš kurios gali išsiskirti geltonos išskyros, tai neabejotinai yra bakterinė infekcija. Turėsite nedelsdami nuvesti savo katę pas veterinarą ir ją gydyti. Jei ją maudysite sūriame vandenyje, kurį laiką gali jaustis raminamai, tačiau būtinas tinkamas gydymas vaistais

Bloga žinia ta, kad odos infekcijos neapsiriboja vien bakterijomis. Yra daugybė kitų odos infekcijų, pavyzdžiui, juostinė pūslelinė. Jos plinta labai greitai ir jas galima aptikti pagal plikas dėmeles ant katės odos, kurios laikui bėgant plečiasi ir tampa vis skausmingesnės. Tikrindami katę dėl grybelinės infekcijos taip pat turite būti atsargūs, nes ji gali išplisti ir užkrėsti ir jus. Grybelinės infekcijos gydymas paprastai yra tam tikri priešgrybeliniai vaistai ir katės šampūnas.

4. Kačių odos vėžys

Odos vėžys savaime kelia nerimą. Katėms jis pasireiškia labai retai, tačiau kai jis pastebimas, gali būti labai sunkus

Vienas iš labiausiai paplitusių odos vėžių yra plokščialąstelinė karcinoma. Šis vėžys turi įtakos katės odos spalvai, todėl ant kačių ausų, lūpų ir nosies pastebimas pigmento trūkumas. Pastebėsite, kad kai kurių baltų kačių dantenos ir akių vokai rausvi – tai melanino trūkumas. Tai yra apsauginis pigmentas, todėl dėl jo trūkumo tikėtinas odos vėžys.

Baltomis katėmis reikia ypač rūpintis. Venkite nereikalingo buvimo saulėje, kitaip oda bus pažeista ir dėl to kils odos vėžys. Jei turite Siamo katę, visada stebėkite bet kokį jos odos paraudimą. Šiais laikais taip pat randame augintiniams saugių kremų nuo saulės – juos galite naudoti, jei jūsų katė mėgsta laiką leisti lauke saulėje.”

Veterinarai siūlo operuoti ankstyvosios stadijos vėžį, nes taip pašalinami vėžio plitimo ir išsivystymo į agresyvią formą požymiai.”

Kačių aknės gydymas

Kaip ir žmonės suserga akne, taip ir katės gali nuo jos kentėti. Dažniausiai aknė pasireiškia burnos ar smakro srityje, tačiau jos gali būti bet kurioje katės kūno vietoje. Jie gali būti panašūs į žmogiškąją juodųjų ir baltųjų taškelių versiją.

Sunkiais atvejais jūsų katė gali pradėti slinkti, o jos oda gali būti paraudusi. Gali net atsirasti kraujuojančių šašų ar mazgelių, kurie ilgainiui išsivysto. Jei katė laižys ar draskys spuogus, tai sukels bakterinę infekciją, kuri gali labai greitai išplisti

Štai keletas patarimų, kaip kovoti su katės spuogais:

1. Šiltas kompresas

Šiltas kompresas arba šiltu vandeniu nuplautas rankšluostis gali padėti sumažinti spuogų srities patinimą. Tai taip pat gali padėti sumažinti bet kokį katės patiriamą skausmą ar niežulį

Svarbu nuraminti katės žaizdą, priešingu atveju ji ir toliau ją lies nagais. Jei spuogą niežti, katė jį draskys negalvodama, kad gali išsivystyti odos infekcija. Svarbu, kad jūs, kaip jos šeimininkas, nuolat ją prižiūrėtumėte.

2. Vaistiniai šampūnai arba servetėlės

Vietinėje veterinarijos klinikoje rasite daugybę be recepto parduodamų servetėlių ir šampūnų. Tai alternatyva antibakteriniams vaistams, kurie paprastai geriami nuo kačių spuogų

Jūsų veterinarijos gydytojas taip pat gali paprašyti tam tikrą laiką naudoti gydomąjį šampūną, kad spuogai išnyktų

3. Antibakteriniai vaistai

Jei odos infekcija rimta, veterinarijos gydytojas ją gydys antiseptiniu tepalu, kurį saugu naudoti ant katės odos. Be to, jis taip pat gali nukirpti šiek tiek plaukų aplink katės smakrą, kad išvengtų dirginimo.

Nesijaudinkite – tai įprastos Siamo odos problemos, su kuriomis retkarčiais susiduria visi. Tačiau jei žinote, kaip jas gydyti ir užkirsti joms kelią, viskas gerai!