5 atsiskyrimo nerimo priežastys Siamo katėms

5 atsiskyrimo nerimo priežastys Siamo katėms

Itin draugiškos ir labai socialios Siamo katės – puikus šeimos papildymas. Tai viena iš nedaugelio protingų kačių veislių, kurioms patinka leisti laiką su žmonėmis. Tiesą sakant, Siamo katės puikiai jaučiasi, kai patiria nuotykius lauke ir bendrauja su žmonėmis. O kai katė nenori jokios veiklos lauke, jai tereikia šiek tiek laiko praleisti šeimininko glėbyje. Bet ką daryti, jei jūsų dažniausiai nebūna namuose? Arba kai esate namuose, bet esate nepasiekiamas savo augintiniui? Tokiu atveju jūsų Siamo katė gali jausti atsiskyrimo nerimą.

Yra keletas atsiskyrimo nerimo priežasčių: nuo streso ir nerimo iki rutinos problemų, stimuliacijos trūkumo ir trūkstamos dienos šviesos. Tačiau geriausia yra tai, kad galite suvaldyti savo Siamo katės atsiskyrimo nerimą. Jums tereikia išsiaiškinti galimą atsiskyrimo nerimo priežastį ir rasti būdų, kaip su ja kovoti. Bandydami geriau suprasti Siamo kačių atsiskyrimo nerimą, turime pradėti nuo to, kad žinotume, kas yra atsiskyrimo nerimas ir kokie yra dažniausi Siamo kačių atsiskyrimo nerimo požymiai.

Kas yra Siamo kačių atsiskyrimo nerimas?

Atsiskyrimo nerimas yra labai paplitęs elgesys, atpažįstamas tarp šunų, tačiau kai kurios kačių veislės taip pat yra linkusios į atsiskyrimo nerimą. Viena iš jų – Siamo katės. Siamo katės gali būti laikomos nepriklausomomis būtybėmis, kurios gali būti užimtos visą dieną. Tačiau jos yra labai sociali kačių veislė. Be to, jos puikiai jaučiasi bendraudamos su žmonėmis ir nori užmegzti glaudų ryšį, ypač su savo šeimininkais. Siamo katė taip pat gali užmegzti gilų ryšį ir su kitais gyvūnais.

Nors dauguma augintinių tėvų džiaugiasi šiuo prisirišimu ir ryšiu su savo Siamo kate, jie nesuvokia, kad šis prisirišimas gali tapti pernelyg didelis. O kai Siamo katės mėgstamo žmogaus ar gyvūno kurį laiką nėra šalia, jai gali pradėti reikštis atsiskyrimo nerimo požymiai ir simptomai.

Atsiskyrimo nerimo požymiai ir simptomai

Ne visada lengva išsiaiškinti Siamo kačių atsiskyrimo nerimą, tačiau joms gali būti būdingi keli požymiai ir simptomai, iš kurių suprasite, kad jūsų Siamo katė gali jausti atsiskyrimo nerimą. Kai kurie iš požymių ir simptomų gali būti šie

Šlapinimasis ne į tualetą

Bene dažniausias atsiskyrimo nerimo požymis, kuriuo gali pasižymėti jūsų Siamo katė, yra nešvarumai namuose. Paprastai jos teršia šeimininko daiktus, pavyzdžiui, lovą ar kitus baldus. Nors gausus šlapinimasis gali rodyti tam tikras sveikatos problemas, pavyzdžiui, diabetą ar šlapimo takų infekcijas, viena iš galimų priežasčių gali būti atsiskyrimo nerimas.

Pernelyg didelis prisirišimas

Nors Siamo katės paprastai nori būti šalia savo šeimininkų ir kitų šeimos narių, jei jūsų katė didžiąją laiko dalį yra labai prisirišusi, tai gali būti atsiskyrimo nerimo požymis.

Socialinis atsitraukimas

Nors Siamo katės paprastai džiaugiasi, kai po darbo susitinka su šeimininkais, jei jūsų Siamo katės, užuot pasisveikinusios, jūsų vengia arba slepiasi, tai gali būti atsiskyrimo nerimo požymis.

Pernelyg intensyvus šukavimas

Kai jūsų Siamo katė patiria atsiskyrimo nerimą, ji dažnai mėgsta elgtis taip, kaip pernelyg intensyviai šukuojasi ar laižosi. Dėl to jos gali pažeisti savo kailį, ypač apatinėje nugaros dalyje, pilvo srityje, ant šlaunų ir priekinių kojų. Tačiau kailio netekimas taip pat gali būti maisto ar aplinkos alergijos požymis. Todėl svarbu apie tai pasikalbėti su veterinarijos gydytoju.

Apetito praradimas

Kitas galimas atsiskyrimo nerimo požymis, kuriuo gali pasižymėti jūsų katė, yra apetito praradimas. Jūsų katė gali atsisakyti ėsti, ypač kai šeimininkas bando ją pamaitinti.

Vėmimas ir viduriavimas

Vieni iš klasikinių Siamo kačių streso požymių yra vėmimas ir viduriavimas. Tačiau jie taip pat gali būti kai kurių fizinių ligų požymis.

Kitos elgesio problemos

Jei jūsų Siamo katė ne tik pernelyg priglunda, bet ir demonstruoja destruktyvų elgesį, pavyzdžiui, drasko duris arba daužo palanges, gali būti, kad jūsų Siamo katė kenčia nuo atsiskyrimo nerimo.

Būdami augintinio tėvai, turite prisiminti, kad kai kurie atsiskyrimo nerimo požymiai ir simptomai sutampa su kitų sveikatos ir elgesio sutrikimų požymiais. Taigi, jei pastebėjote kurį nors iš pirmiau minėtų požymių, geriausia pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju, prieš nustatant, kad jūsų Siamo katė patiria atsiskyrimo nerimą.

Siamo kačių atsiskyrimo nerimo priežastys

Dabar, kai jau žinote, kokiais požymiais ir simptomais pasižymi Siamo katė, patirianti atsiskyrimo nerimą, pateikiame keletą Siamo kačių atsiskyrimo nerimo priežasčių

#1. Nerimas ir depresija

Kaip ir žmonės, jūsų katė taip pat linkusi jaustis liūdna ar prislėgta. Siamo katės linkusios į depresiją, nes jos yra protinga veislė, kuriai puikiai sekasi bendrauti su žmonėmis ir kitais gyvūnais. Kai joms trūksta žmogiškojo ryšio arba bendravimo su kitais gyvūnais, joms išsivysto depresija, kuri sukelia atsiskyrimo nerimą.

Kaip ją valdyti?

Nustatyti Siamo kačių depresiją gali būti sudėtinga, tačiau veterinarijos gydytojas, atmetęs visus galimus sveikatos sutrikimus ar ligas, gali pasiūlyti daugiau laiko praleisti su savo augintiniu. Tais atvejais, kai jūsų dėmesio augintiniui nepakanka, o Siamo katė vis dar kovoja su depresija ir nerimu, veterinarijos gydytojas gali paskirti vaistų nuo nerimo, kurie gali padėti jūsų katei

2. Su stresu susiję hormonai

Stresą patiria ne tik žmonės. Jis veikia visas gyvas būtybes, taip pat ir jūsų katę. Su stresu susiję hormonai gali būti kaltininkai, sukeliantys jūsų Siamo katės atsiskyrimo nerimą. Kai pastebite, kad jūsų Siamo katė patiria stresą arba pradeda nerimauti, kai tik susiruošiate išeiti iš namų, atsiskyrimo nerimą gali sukelti su stresu susiję hormonai.

Dėl per didelio streso hormono išsiskyrimo katės organizme galite pastebėti, kad jūsų Siamo katei sutrinka skrandžio veikla, todėl ji vemia ir viduriuoja. Be to, dėl per didelio streso lygio jūsų Siamo katė gali šlapintis ir kakoti po namus, o ne į kraiko dėžę.

Kaip tai suvaldyti?

Jei jūsų Siamo katė jaučia atsiskyrimo nerimą dėl streso sukeltų hormonų, turėsite stengtis suvaldyti streso šaltinį. Jei stresą sukelia jūsų išvykimas iš namų, stenkitės atlikti skirtingas užduotis skirtinga tvarka, kad jūsų katei būtų sunku susiformuoti ryšį tarp tam tikrų užduočių, rodančių jūsų pasirengimą išeiti iš namų

Be to, pasirūpinkite, kad ir jūsų grįžimas namo būtų mažiau jaudinantis. O kol esate išvykę, pasirūpinkite, kad jūsų katę suptų jos mėgstami daiktai. Taip pat galite pabandyti naudoti kačių difuzorius, kurie gali akimirksniu nuraminti jūsų Siamo katę

#3. Ankstyvas atskyrimas nuo šeimos

Kita galima Siamo katės atsiskyrimo nerimo priežastis – ankstyvas katės atjunkymas ir atskyrimas nuo šeimos. Kai Siamo kačiukai labai anksti atskiriami nuo motinos ir brolių bei seserų, jie praranda emocinį ryšį su šeima, o tai galiausiai sukelia atskyrimo nerimo sindromą

Kaip jį suvaldyti?

Nors to dažnai negalite kontroliuoti, įsigiję Siamo katę, prieš ją įsivaikindami įsitikinkite, kad ji maždaug aštuonias savaites praleis su savo šeima

Deja, dėl našlaičiais tapusių kačiukų mažai ką galite padaryti, išskyrus tai, kad juos mylėsite ir praleisite su jais daugiau laiko

#4. Stimuliacijos trūkumas

Siamo katės yra protinga veislė, kuriai reikia nuolatinės stimuliacijos. Aplinka, kurioje trūksta stimuliacijos, gali sukelti jūsų katės depresiją ir nerimą, atspindintį atsiskyrimo nerimą

Kaip tai suvaldyti?

Kad aplinka būtų jaukesnė ir patrauklesnė jūsų Siamo katėms, svarbu investuoti į žaislus, kurie galėtų užimti jūsų augintinį, kol jūsų nėra. Be to, taip pat svarbu laikyti atvirus langus ir užuolaidas, kad jūsų katė galėtų mėgautis išoriniu pasauliu. Tačiau, palikdami atvirus langus, būtinai imkitės tinkamų saugumo priemonių

#5. Vasaros laiko keitimas

Gali būti netikėta, bet vasaros laiko keitimas taip pat gali būti potenciali Siamo kačių atsiskyrimo nerimo priežastis. Nepriklausomai nuo to, ar jūsų katė daugiau laiko praleidžia viduje, ar lauke, saulės šviesa atlieka svarbų vaidmenį nustatant jos dienotvarkę. Be to, katės iš prigimties traukia prie saulės šviesos, todėl pasikeitus laikui Siamo katė patiria stresą ir sumaištį, o tai galiausiai pasireiškia atsiskyrimo nerimu.

Kaip jį suvaldyti?

Atsiskyrimo nerimas, atsiradęs dėl vasaros laiko keitimo, ilgainiui savaime atslūgsta, nes katės vidinis laikrodis prisitaiko prie naujo laiko.

Baigiamieji žodžiai

Siamo kačių atsiskyrimo nerimą gali sukelti įvairios priežastys – nuo streso iki ankstyvo nujunkymo, stimuliacijos trūkumo ir vasaros laiko keitimo. Nustačius simptomus ir atmetus kitas galimas šiuos požymius sukeliančias ligas, galima suvaldyti katės atsiskyrimo nerimą. Tereikia šiek tiek daugiau pastangų iš jūsų pusės. Daugeliu atvejų lengvas atsiskyrimo nerimas praeina be jokio gydymo. Tačiau kai kuriais atvejais jūsų Siamo katei gali prireikti medicininio įsikišimo.